„Communita Regina della Pace” z Radomia (14.06.2017)

 
 
 

Podczas ostatniej audiencji generalnej, 7 czerwca Ojciec Święty Franciszek zwrócił się do Polaków i zachęcił, aby w czasie nabożeństw czerwcowych, ku czci Serca Jezusowego, szczególnie modlić się o pokój. Pozdrowił również Stowarzyszenie Communita Regina della Pace z Radomia.

„Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Szczególnie pozdrawiam Stowarzyszenie Communita Regina della Pace z Radomia. W ramach podjętej inicjatywy 12 Gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju realizuje ono projekt ustanowienia w świecie 12 centrów adoracji Eucharystii i nieustannej modlitwy o pokój, w miejscach najbardziej zapalnych. Na ich prośbę poświęciłem dzisiaj ołtarz adoracji: “Adoratio Domini in unitate et pace” przeznaczony dla Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Południowej. Niech waszej modlitwy o pokój nie zabraknie podczas nabożeństw czerwcowych, poświęconych szczególnej czci Serca Pana Jezusa. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.” – powiedział Ojciec Święty.

Co więc łączy Radom, niewielkie miasto w centralnej części Polski, i Kibeho, małą wioskę na południu Rwandy, w środkowo-wschodniej części Afryki, gdzie Matka Boża ponad 30 lat temu objawiła się po raz pierwszy na tym kontynencie i zapowiedziała bratobójczą wojnę?

Otóż to właśnie w Radomiu w 2008 roku powstało Stowarzyszenie „Communita Regina della Pace”, które realizuje dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Jest to projekt mający na celu utworzenie na świecie dwunastu Międzynarodowych Centrów Modlitwy, zwanych „Gwiazdami”, gdzie prowadzona jest nieustanna modlitwa o pokój i Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Powstają one w miejscach szczególnie dotkniętych wojną, konfliktami zbrojnymi czy nieporozumieniami  między wyznawcami różnych religii.

Widzialnym znakiem tej duchowej idei są Ołtarze Adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją, która nawiązuje do wizerunku Matki Bożej. Tworzone są one w Polsce, w gdańskiej pracowni artystów Mariusza Drapikowskiego i  jego syna, Kamila Drapikowskiego. Istnieją już  następujące „Gwiazdy”: Kaplica Wieczystej Adoracji przy Kościele Groty Mlecznej w Betlejem w Ziemi Świętej, Sanktuarium Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie, Kościół św. Jakuba w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, a także Sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zostaną utworzone kolejne „Gwiazdy”: Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie, Sanktuarium św. Jana Ewangelisty w Dagupan na Filipinach oraz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Północnej. Ołtarze swoim niesamowitym pięknem służą oddaniu czci żywemu Bogu i otwierają osoby adorujące na obfite łaski płynące ze spotkania Chrystusa Eucharystycznego.

Uważnie przyglądając się Ołtarzowi, dostrzeżemy Najświętszy Sakrament, ukryty pod sercem Maryi. Artysta inspirował się słowami św. Jana Pawła II: „On sam jest Światłem świata, oświecającym każdego człowieka (por. Encyklika Veritatis Splendor, nr. 1), w którego obliczu jaśnieje pełnią swego piękna Światłość Bożego Oblicza” (por. Veritatis Splendor, nr. 2). Maryja jest ukazana w Gorejącym Krzewie Mojżesza, płonąca ogniem miłości Boga. Opiekunka Światłości- pielęgnowała i towarzyszyła Jezusowi przez całe życie. Szata Maryi nawiązuje do jednej z wizji, w której widzący zobaczyli ogród przepełniony kwiatami, który Maryja nakazała im podlewać, a który rozrastał się tak, jak powiększały się rzesze osób nawróconych. Skrzydła tryptyku przedstawiają tajemnice Różańca do Siedmiu Boleści Maryi, natomiast po zamknięciu Ołtarza ukazują się nam wizerunki Apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny wraz z ich relikwiami.

Tak piękny Ołtarz adoracji „Światło Pojednania i Pokoju” został poświęcony przez papieża Franciszka na Campus Misericordiae podczas Światowych Dni Młodzieży 2016. Od tego czasu Ołtarz peregrynuje po całej Polsce i za granicą, aż trafi do Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho, gdzie Maryja objawiała się trzem uczennicom, zapowiadając wielką bratobójczą wojnę, która miała początek 5 lat po zakończeniu objawień. Matka Boża wzywała do pokuty i nawrócenia, modlitwy, zwłaszcza o pokój, a także w intencji duchowieństwa i młodzieży. Ubolewając nad stanem świata, nawoływała do skruchy i przemiany serc. Prosząc o wiarę wśród ludzi i ofiarowanie trudności Bogu, uczyła, że „nikt nie wchodzi do nieba, nie cierpiąc”. Kibeho jest pierwszym miejscem objawień Matki Bożej na kontynencie afrykańskim.

Wczoraj  zakończyła się adoracja w Radomiu, gdzie znajduje się siedziba stowarzyszenia odpowiedzialnego za ideę 12 Gwiazd Pokoju.  Od 31 maja do 13 czerwca Parafia pw. św. Józefa, którą prowadzą Ojcowie  Pallotyni modliła się o pokój.   Teraz Ołtarz peregrynuje do Ustrzyk Dolnych.

Zatem módlmy się o tak potrzebny pokój na świecie, zwłaszcza tam, gdzie go brakuje. Prośmy o nawrócenie grzeszników, a także o łaskę pojednania na Ziemi, abyśmy napełnieni Światłością, nieśli to Światło wszędzie tam, gdzie jesteśmy posłani i obecni, a także byśmy ucząc się od Maryi płonącej Bożą Miłością, przekazywali tę Miłość wszystkim spotykanym na swojej drodze.

14.06.2017

Oprac. Julia Wróbel

Źródło:www.reginapacis.pl

Pl.radiovaticana.va

Leave a reply

Your email address will not be published.