Każdy jest wezwany, by głosić Ewangelię (17.07.2017)

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław przewodniczył Mszy św. w jednej z miejscowości zaledwie 15 km od Pesaro. Za zgodą proboszcza tamtejszej parafii sprawował Eucharystię przy małej kapliczce wzniesionej na cześć Matki Bożej z Lourdes. Kapliczkę tę na swojej ziemi ustawili małżonkowie Manuela i Maurizio, w kilka dni po zaadoptowaniu dorosłych już dzisiaj dzieci.
Manuela i Maurizio są lekarzami – kilkanaście lat temu kupili dom i ziemię zupełnie nie znając się na pracach w ogrodzie czy polu. Nauczyli się jednak wszystkiego, mają wielki sad. Pokazali go ks. Jarkowi, który zarejestrował materiał z ogrodu lekarzy – ogrodników-samouków. Nagrał również rozmowę z nimi, będącą świadectwem wiary – m.in. o historii adopcji dzieci. Będzie ona zamieszczona na naszym portalu w najbliższym czasie. Tak więc na obejrzenie czekają dwa ciekawe reportaże.
Wczoraj podczas Mszy św. ks. Jarek mówił o rzucaniu ziarna – podkreślał, że każdy jest wezwany, aby głosić Ewangelię i bardzo ważne jest, aby znajdować na to czas. – Nikt nie jest zwolniony – każdy będzie musiał zdać sprawę wobec Boga, czy znajdował czas, by innym mówić o Jego istnieniu. By głosić, jak wielką miłością otacza świat i każdego człowieka – mówił ks. Jarosław. Wspomniał też, że Matka Boża przychodzi nam pomagać w tej wielkiej misji. Mówił, że jego myśli biegną do Czernej koło Krzeszowic, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Szkaplerznej, przed którym spędził na modlitwie wiele nocy: – Maryja już wiedziała, wtedy tam, że będę Ją prosił dzisiaj: prowadź!Jestem pewien, że przysłała mnie, bo bardzo was kocha. I dobrze się dzieje, że nowenna do św. Charbela rozpoczyna się w Jej święto, bo Ona była dla niego wszystkim.
Mówił też o pragnieniu Chrystusa. Msza św. odprawiana była po włosku, ale i częściowo i po polsku, gdyż uczestniczyła w niej rodzina ks. Jarka.
W Eucharystii wzięli też udział członkowie Domu Modlitwy św. Charbela nr 189 w Pesaro. Prowadzi go pani Iza, która (na zdjęciu) trzyma relikwie św. Charbela, a należy do niego kilka osób.

Po Mszy św. ks. Jarek odmówił modlitwę drugiego dnia nowenny do św. Charbela. Przypomnijmy, że wczoraj w Libanie w Annaya trwały uroczystości ku czci św. Charbela. Jego wspomnienie obchodzi się tam zawsze w trzecią niedzielę lipca, w innych krajach – 24 lipca, natomiast w Polsce w kalendarzu liturgicznym jest 28 lipca. Ks Jarek mówi jednak, by w Domach Modlitwy wszyscy byli w jedności nowenny w dniach przed 24 lipca.
(oprac. BRS)

Dodaj komentarz