Droga Krzyżowa na Plac Świętego Piotra (1.03.2018)

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław dla wspólnoty modlitewnej w Rzymie odprawił Mszę św. – jak zawsze w kościele franciszkanów obok Placu św. Piotra. Modlono się przede wszystkim w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Utrzymująca się niska temperatura sprawiła, że do świątyni przyszło niewiele osób – niektórzy ze wspólnoty są chorzy. Już w najbliższy, pierwszy piątek miesiąca ks. Jarosław odwiedzi ich, ponieważ proszą też o Komunię św. Będzie to taki więc dzień poświęcony chorym w czasie Wielkiego Postu.
Podczas Eucharystii ks. Jarosław wygłosił kazanie w języku włoskim i i polskim. Poprosił uczestniczących, by w czasie gdy będzie mówił po polsku, modlili się za tych, którzy będą słuchać tych słów i obiecał, że w informacji o tym poprosi, aby z kolei Polacy pamiętali w modlitwie o tych, którzy mieli cierpliwość, by słuchać kazania w niezrozumiałym dla siebie języku. Prosi więc o to wszystkich, którzy czytają ten tekst. To taka modlitewna wymiana, budująca kolejne mosty między Polakami i Włochami.

Po Mszy św. do kościoła weszła kobieta, która poprosiła, aby ksiądz pobłogosławił jej dwa wizerunki oblicza Pana Jezusa. (Na imię miała Maria i mieszkała w tym rejonie Rzymu.) Kiedy to zrobił, ofiarowała mu jeden z obrazków i wyszła z kościoła. Ks. Jarek mówił: A może to dla nas znak, bo patrzący Chrystus pragnie nam powiedzieć, że wciąż jest w nas zapatrzony z wielką miłością, a my możemy Go prosić: Panie Jezu, daj nam swoje oczy, abyśmy mogli patrzeć na drugich i na ten świat, tak jak Ty…
Kolejna wspólna modlitwa będzie w następną środę, 7 marca, natomiast w piątek 9 marca wspólnota rzymska wraz z ks. Jarosławem przygotowuje Drogę Krzyżową w intencji pokoju na świecie oraz rodzin. – Przejdziemy z krzyżem wyznaczając poszczególne stacje idąc od kościoła franciszkanów ulicą via Della Conciliazione. Zakończymy tę Drogę Krzyżową na Placu św. Piotra mówi ks. Jarek. Zaproponował, aby obok krzyża niesiono wizerunki św. Jana Pawła i św. Charbela – dwóch prawdziwych Cyrenejczyków – jak ich nazywa – którzy z miłością całym swym życiem pomagali dźwigać krzyż Chrystusowi.
Na tę Drogę Krzyżową każdy może też przesłać do 9 marca swoje intencje na e-maila: polonia64@alice.it
(oprac. BRS)

 

Leave a reply

Your email address will not be published.