W Olsztynie i Krakowie ze świętymi (09.05.2017)

 
 
 

W poniedziałek rano ks. Jarosław sprawował Eucharystię w Olsztynie,16 km od Częstochowy,w tzw. Dworku św. Antoniego. Znajduje się tam dom rekolekcyjny ss. honoratek bezhabitowych. Pomimo że Msza św. miała być tylko dla nich, przybyły także osoby z zewnątrz, do których informacje o tym spotkaniu ze świętymi dla Matki Bożej dotarły w różny sposób – np. jedna z pań dowiedziała się o nim w Licheniu. Niespodziankę sprawił też ks. Dariusz Gach, który jest proboszczem w Myszkowie. Przyjechały również ss. honoratki z Domu Generalnego w Częstochowie.
– Wczoraj nasze myśli kierowaliśmy do Pompei z racji majowych uroczystości, tzw. suplik. Modliliśmy się też wspominając św. Stanisława biskupa i męczennika, jak również św. Jana Pawła II. Dziękowaliśmy Bogu za św. o. Charbela, który urodził się 8 maja 1828 roku – mówi ks. Jarosław.
Podczas homilii nawiązał do życia świętych. Mówił również o tym, kim jest „dobry pasterz”, twierdząc że musi mieć też cechy matki – takiej, która gotowa jest bronić i oddać życie za swe dzieci. – Dlatego każdy kapłan, każdy powołany – winien być rozmiłowany w Maryi. Ona nas uczy miłości bezgranicznej.
Po Mszy św. każdy mógł ucałować relikwie świętych – Jana Pawła II i Charbela. Ks. Jarosław odmówił modlitwę z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie za jego wstawiennictwem i udzielił indywidualnego błogosławieństwa olejem w dniu urodzin świętego pustelnika.
Na pamiątkę wręczył też każdemu medalik z podobizną św. Charbela oraz obrazek Matki Bożej Pompejańskiej, do której odmówiono modlitwę. Liturgia zakończyła się odśpiewaniem Barki.
Na naszym portalu – reportaż z wczorajszego przedpołudnia w Olsztynie.

Z Olsztyna ks. Jarek pojechał do Krakowa, by w katedrze na Wawelu pomodlić się przy relikwiach św. Stanisława, patrona archidiecezji krakowskiej i całej Polski. Główne uroczystości ku jego czci odbędą się w najbliższą niedzielę.
Wczoraj rano w katedrze na Wawelu abp. metropolita Marek Jędraszewski udzielił święceń diakonatu 21 klerykom z diecezji krakowskiej i 6 z bielsko-żywieckiej. Wieczorną Mszę św. po odśpiewaniu litanii do Matki Bożej Loretańskiej sprawowali na Wawelu kapłani, bp. Tadeusz Pieronek, bp. Jan Zając, a przewodniczył bp. Jan Szkodoń.

 

Z Krakowa ks. Jarosław pojechał w kierunku Dębicy, gdzie dzisiaj przed południem w Zespole Szkół w Jaworzu Górnym, 20 km od Dębicy, odbędzie się spotkanie, na które zaprosiła ks. Jarosława dyrekcja szkoły w imieniu uczniów, rodziców i nauczycieli. W zaproszeniu napisano: „Jesteśmy na etapie przygotowań do nadania naszej szkole imienia św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby ksiądz jako świadek pontyfikatu papieża przybliżył nam postać tego wielkiego Polaka”.
Ks. Jarek prosi, by objąć modlitwą całą społeczność szkoły. Poleca też swojego bp. ordynariusza Stanisława Stolarika, wczorajszego solenizanta, któremu przekazał życzenia i zapewnienie o stałej modlitwie Domach św. Charbela, za którą biskup dziękował przede wszystkim.


Na krakowskim Rynku ks. Jarek zobaczył wczoraj mężczyznę, który radośnie śpiewając szukał schroniska dla bezdomnych. Podszedł do niego, by porozmawiać. – Okazało się, że to bardzo sympatyczny człowiek, który pisze wiersze, śpiewa piosenki. Chwycił mnie za serce. Pomyślałem też: tworzy jak ja, i dla mnie jest kimś bliskim i wielkim. Przytuliłem go do serca, pobłogosławiłem, a on zaśpiewał jak umie najpiękniej – także dla Matki Bożej. Zobaczcie, jakie to było sympatyczne spotkanie – zachęca ks. Jarek.
(oprac. BRS)
9.05.2017

Leave a reply

Your email address will not be published.