Wileńskie Dni Charbela rozpoczęte

 
 
 

Po kilkunastogodzinnej podróży z różnych miejsc Polski, wczoraj po południu pielgrzymi dotarli do Wilna, by świętować II Dni św. Charbela. Jechali z Dębicy, Krakowa, Warszawy, Siedlec, Gdyni, Świebodzina i wielu innych miejscowości od czwartkowego wieczora i nocy kilkoma autobusami i prywatnymi samochodami. Najpierw spotkali się w Sejnach, przy tamtejszej bazylice, aby przejechać granicę polsko-litewską i po kilku godzinach dojechać Wilna.

https://www.facebook.com/PadreJarekCielecki/videos/292663741078131/

.

Już w autokarze na terenie Litwy ks. Jarosław rozpoczął z pielgrzymami rozmowę, która wkrótce przekształciła się w katechezę na temat powierzenia swojego życia Jezusowi i zaufania Mu. Pierwszym miejscem, do którego pielgrzymi udali się w Wilnie była Ostra Brama i prowadząca do niej uliczka. Podejście nią – z modlitwą i śpiewem, relikwiami św. Charbela i Jana Pawła,  biało-czerwoną flagą i wizerunkiem świętego pustelnika  – wywarło na wszystkich mocne wrażenie. Rozmodlona procesja wzbudzała także zainteresowanie mieszkańców i turystów.

Wzruszjące było, gdy na tej uliczce zobaczyłem tłum ludzi i uświadomiłem sobie, że rodzina Domów św. Charbela jest czymś rzeczywistym. Gdy szliśmy w procesji, widząc przed sobą wizerunek Matki Bożej tak mocno czułem spojrzenie Maryi i czułem, że naprawdę idziemy na spotkanie z Nią, a podprowadzają nas dwaj święci – Jan Paweł II i Charbel – mówi ks. Jarosław.

Msza św. przed obrazem Matki Bożej Miłosiernej, w maleńkiej, wąskiej kapliczce, którą ks. Jarek przyrównał do pustelni, rozpoczęła się o godz. 16 – w Polsce była wówczas 15 – Godzina Miłosierdzia.

W homilii ks. Jarek powiedział m.in.:  Proszę, w Roku Miłosierdzia od Matki Bożej Miłosierdzia: załóż medalik, weź do ręki różaniec.  To jest największa tarcza, która będzie cię bronić od zła i sprawi, że nie będziesz miał tyle depresji, złości, tyle niechęci i nieufności. (…) Proszę, Maryjo dotknij tych serc, bo trzeba bronić tego, co święte. Nie pozwólmy sobie wydrzeć przez żadne zmiany modernistyczne, liberalne, które sprawiają, że już tradycji nie ma. Bo w tradycji znajduje się wiara naszych ojców.

(więcej można odsłuchać na naszej stronie)

Podczas Mszy św. ks. Jarek poświęcił kolejne cztery Domy Modlitwy sw. Charbela.

Błogosławieństwo dla nich sprawiło mi wielką radość.  Nie przyszliśmy z pustymi rękoma. Coś trzeba było złożyć Maryi  w darze. Powierzyłem wszystkich, którzy już w tych “domach” są i również poprosiłem Maryję, aby nam pomogła w przyszłym roku, w październiku dotrzeć do Pompei i tam uwielbiać Ją z różańcem w dłoniach, tak jak św. o.Charbel i św. Jan Paweł II. Wzruszyły mnie zapalone lampy oliwne przed tym cudownym wizerunkiem. Tylko kilka lamp zapalonych, ale widziałem na twarzach ludzi, że zapłonęły ich serca. Że już nic się nie liczy, jak tylko to, by być blisko Niej i razem z Nią mówić: Oto wola Twoja , Panie, oto ja, służebnica Pańska, Tak jak mówił często nasz patron, św. Charbel.

Ks. Jarosław pozdrowił również Włochów, z których wielu łączy się z pielgrzymami w modlitwie. – Zwłaszcza dzisiaj, o godz. 13, kiedy będziemy w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie, gdzie odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i przez Eucharystię, przyjęcie Jezusa do serca, będziemy mówić: Jezu, ufam Tobie. I o każdym – mówi ks. Jarek – będę pamiętał. O tych, których spotkałem w tym kilkuletnim pielgrzymowaniu dla Jezusa i Maryi.

Na zakończenie Mszy św., pobłogosławił wszystkich relikwiami św. Charbela, które zostały umieszczone w nowym relikwiarzu, ofiarowanym przez rodzinę, która podjęła się budowy pustelni w akcie wdzięczności dla św. Charbela. Aby w tej pustelni wszyscy odnajdywali św. Charbela i pozwolili się poprowadzić mu drogą do świętości.

Po Mszy św. szliśmy szczęśliwi ulicami Wilna, śpiewając. Pozdrawiało nas wiele osób – mówi ks. Jarek. – Gdy tylko wyszliśmy z Ostrej Bramy, spotkaliśmy słowackich pielgrzymów, wśród których był ksiądz z Nitry, wieloletni sekretarz  ks. kard. Jana Korca, który przed ośmioma miesiącami odszedł do wieczności. Przypomnijmy, że kard. Korca wyświęcił na biskupa bp. Pavel Hnilica, którego najbliższym współpracownikiem przez lata był ks. Cielecki.

Po południu pielgrzymi zwiedzili m.in. dom, w którym powstał obraz Jezusa Miłosiernego i odwiedzili cmentarz na Rossie.

(oprac. BRS)

2.07.2016

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103913296185050351121/albumid/6302586824264438033?alt=rss&kind=photo” ]

Homilia księdza Jarka w sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Wilnie na Litwie.

Posted by Beata Wòjcikowska on Freitag, 1. Juli 2016

.

Benedizione dopo la santa messa davanti la Madonna della Misericordia a Vilnius in Lituania. Domani 20. 07.2016 alle ore 12.00 la Santa messa davanti quadro Gesù Misericordioso a Vilnius la trasmissione in diretta su www.padrejarek.pl Błogosławieństwo z na zakończenie mszy świętej odprawionej przed obrazem Matki Bożej Miłosiernej w Wilnie na Litwie. Jutro 02.07.2016 o godzinie 12.00 transmisja z mszy św którą odprawi ksiądz Jarek przed obrazem Jezusa Miłosiernego zapraszamy do oglądania na stronę internetową www.padrejarek.pl

Posted by Beata Wòjcikowska on Freitag, 1. Juli 2016

.

Pzypadkowe spotkanie księdza Jarka z sekretarzem kardynała Jana Korca przed sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Ostrej Bramie w Wilnie na Litwie.

Posted by Beata Wòjcikowska on Freitag, 1. Juli 2016

Spotkanie z sekretarzem kardynała Jana Korca

 

Leave a reply

Your email address will not be published.