Wynagrodźmy Jezusowi akty profanacji (15.07.2017)

 
 
 

Dzisiaj rozpoczynamy uroczyście nowennę do św. o. Charbela. Jego liturgiczne wspomnienie przypada 24 lipca, natomiast w Libanie zawsze na trzecią niedzielę tego miesiąca. Przez 9 dni ks. Jarosław będzie na naszym portalu mówił krótkie rozważanie i odmawiał nowennę. Prosi, by w tym roku cała nowenna odmawiana była w dwóch ważnych intencjach – wdzięczności Matce Bożej za przesłanie fatimskie w jego 100 rocznicę, natomiast druga, która może nawet powinna znaleźć się na pierwszym miejscu, aby błagać Chrystusa o przebaczenia za wszelkie akty profanacji świątyń i Najświętszego Sakramentu.
Zapewne to nie przypadek, że w jednym dniu – 13 lipca dosłownie przedwczoraj, w Polsce dokonano aktu wandalizmu w kościele oo. kapucynów w Warszawie, niszcząc figurę Matki Bożej, a w Starachowicach w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy sprofanowano Najświętszy Sakrament. Z bólem można oglądać zarejestrowaną przez kamery świątyni profanację, kiedy dwóch młodych mężczyzn otwiera tabernakulum, wysypują Najświętszy Sakrament do reklamówki na ołtarzu do kielichów wlewają wódkę, którą piją. Jest to kolejny znak, jak szatan inspiruje ludzi, by już nie tylko uderzać w rodzinę, ale bezpośrednio w to, co najświętsze. Obejmijmy modlitwą i tych, którzy dopuścili się tego aktu – tłumaczą się, że nie wiedzą, dlaczego to zrobili – coś popchnęło ich ku temu. My dobrze wiemy, że stali się narzędziem, a sprawcą jest odwieczny wróg Chrystusa.
W diecezji radomskiej to już kolejny akt profanacji w krótkim czasie. Ks. Jarek prosi również , abyśmy objęli modlitwą biskupów i kapłanów tych diecezji, gdzie sprofanowano Jezusa. Każdy ksiądz i biskup czuje ból i pyta się, jak Bogu wynagrodzić, jak Go przeprosić. –– mówi ks. Jarosław. Myślę, że najlepszym wynagrodzeniem będzie to, że w ich sercach zrodzi się jeszcze większa miłość do Chrystusa, do drugiego człowieka, do współbraci w kapłaństwie i że staną się bardziej pokorni. Jakby na klęczkach będą nieść dobroć, miłość i ciepło z jeszcze z większą odwagą
Biskupi zachęcają, by po aktach profanacji w parafiach odbyły się adoracje Najświętszego Sakramentu. Ks. Jarek prosi, by w najbliższą niedzielę, każdy na swój sposób wynagrodził Jezusowi te akty. Każdy czuje i wie najlepiej, jak to uczynić.

Dzisiaj o godz. 17 ks. Jarek zaprasza na katechezę na nasz portal.
(oprac. BRS)

 

 

Dodaj komentarz