Z Włochami po polskiej ziemi

 
 
 

Wczoraj, w sobotę, Włoscy pielgrzymi, którzy przyjechali do Polski autokarem (inni przybędą samolotami i indywidualnie), udali się do Wadowic, by poznać miejsce, gdzie urodził się św. Jan Paweł II. Odwiedzili m.in. muzeum – dom rodzinny Ojca Świętego. Po wspólnym obiedzie udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zostali oprowadzenie przez oo. bernardynów i uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył don Ettore. W homilii ks. Jarosław przypomniał, że to szczególne miejsce: tam właśnie św. Jan Paweł II odprawił ostatnią Mszę św. na polskiej ziemi, tam też zawierzył swoje całe życie Najświętszej Maryi Pannie, modlił się jako dziecko, człowiek dorosły, biskup, kardynał i papież. Właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej prosił: Módlcie się w tym miejscu za mnie za życia i po śmierci.
Na Mszę św. przybyli m.in. członkowie Dom Modlitwy św. o. Charbela, działającego kilkanaście km od Kalwarii. Przynieśli swoją lampę oliwą, którą zapalili przy obrazie Matki Bożej w czasie śpiewu prze Ewangelią na znak, że jesteśmy już tak blisko w oczekiwaniu na dzień św. Charbela. – Przecież wspólnie idziemy do naszej ukochanej Matki – powiedział ks. Jarek.
Członkowie grupy dostąpili niecodziennej łaski – podeszli do relikwii św. Ojca Pio znajdujących się w samochodzie, by pomodlić się wspólnie z ks. Jarosławem i je ucałować. Było to dla niech wielkim przeżyciem.
Włoscy pielgrzymi zatrzymali się w Wieliczce. Dziś rano ks. Jarosław, poproszony przez proboszcza parafii Łazany koło Wieliczki, zawiózł tam relikwie św. o Pio. Podczas Mszy św. wygłosił homilię o życiu św. o. Pio., o jego wielkim świadectwie miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Łazanach do jutra – o godz. 21 planowany jest tam Apel Maryjny z modlitwą przez wstawiennictwo św. o. Pio o potrzebne łaski.
Na tę modlitwę przybędą również Włosi. Będzie ona transmitowana na stronie www.padrejarek.pl przez Charbel TV.
Dziś ks. Jarosław, pielgrzymujący z grupą Włochów, którzy zatrzymali się w Wieliczce, odprawi przed południem Mszę św. w kościele parafialnym w Mętkowie koło Oświęcimia. To świątynia, która została tam przeniesiona z Niegowici i zrekonstruowana – ta sama, w której modlił się ks. Karol Wojtyła w latach 1948-49. Goście z Italii zwiedzą również muzeum w Auschwitz, a w drodze powrotnej odwiedzą sanktuarium w Łagiewnikach.

 
Jutro pojadą do Częstochowy, by modlić się przed wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.- To niezwykły czas pielgrzymowania, ale i przygotowania do święta uwielbienia Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i św. Charbela - mówi ks. Jarosław.

(oprac.BRS).

 

Leave a reply

Your email address will not be published.