200 km na modlitwę (21.10.2020)

 
 
 

Zbliżamy się powoli do końca dziewięciodniowej nowenny do św. Charbela – ostatnią jej część odmówimy w piątek, o godz. 15 w Godzinę Miłosierdzia. We wczorajszej wieczornej modlitwie uczestniczyli wierni, którzy specjalnie przyjechali do Florencji pokonując 200 km; stwierdzili, że uczestnictwo w modlitwie na żywo to zupełnie inne przeżycie duchowe i ogromne wzruszenie.
Podczas modlitwy ks. Jarosław prosił, byśmy stali się adoratorami Chrystusa, podkreślał jak ważna jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wspomniał też o Luigino, Włochu, który przez wiele lat – prawie 17 – codziennie adoruje z żoną Pana Jezusa. Kilka miesięcy temu zaatakowany został przez nowotwór, który całkowicie zmienił jego twarz. Jest cierpiący, ale całym sercem kochający Boga. – Wierzę, że niedługo zobaczę oblicze Jezusa – mówił podczas rozmowy z ks. Jarkiem kilka dni temu. Tacy ludzie to świadkowie prawdziwej wiary, miłości do Chrystusa – prawdziwi święci – uważa ks. Jarosław.
Na zakończenie wczorajszej Mszy św. ks. Jarek mówił o tym, że odwiedził chorych i przywiózł ofiarowaną figurę Michała Archanioła, która zostanie poświęcona również w najbliższy piątek. Jest to dar śp. Maksymiliana, który urodził się z zespołem Dauna, lecz całe życie był blisko Boga. Niedawno zmarł, a rodzice zakupili posąg z jego oszczędności. Znajdzie się on w celi, do której przybędą relikwie i figura św. Charbela.
Dzisiaj i jutro przyjeżdżają do Florencji goście z Włoch, którzy wezmą udział w uroczystościach. Ze względu na obostrzenia sanitarne włoska reprezentacja będzie nieliczna.
Jutro przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. O godz. 15 ks. Jarek poprowadzi Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy powtórzone zostaną słowa konsekracji Miłosierdziu Bożemu, wypowiedziane przez Jana Pawła II w Łagiewnikach, podczas jego ostatniej pielgrzymki w roku 2002. Zachęcamy, by raz jeszcze odnowić tę konsekrację w czasie pandemii.
Zapraszamy też do wysłuchania specjalnej katechezy ks. Jarosława, która jutro od rana będzie na portalu. Jutro też, jak zawsze o 19.45 – Różaniec, podczas którego ks. Jarosław poprowadzi nabożeństwo uwielbienia oraz modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Charbela. Obecni otrzymają też błogosławieństwo olejem św. Charbela – to przecież dzień procesji w Annaya z eremu do grobu świętego pustelnika.

Leave a reply

Your email address will not be published.