22.04.2015 Spotkanie z o. Eljasem. O. Jan Paweł będzie uczył ks. Jarka

 
 
 
IMG-20150423-WA0020

Fot. ks. Jarek z przełożonym Postulacji Generalnej Zakonu Maronitów w Rzymie z o. Eljasem Al Jamhoury olm

 

W środę ks. Jarosław spotkał się w domu Postulacji Generalnej Zakonu Maronitów w Rzymie z o. Eljasem Al Jamhoury olm, który pełni funkcję postulatora generalnego. Podczas rozmowy przedstawił mu dalsze plany rozwoju stowarzyszenia „Przyjaciele Narodów”, jak również budowy pustelni w Polsce. Mówił też o dalszym rozwoju Domów Modlitwy św. Charbela, czego ojciec postulator słuchał z dużym zainteresowaniem. Obiecał, że jeśli pustelnia zostanie otwarta – przyjedzie tam zarówno on, jak i przełożony klasztoru w Annaya, gdzie znajduje się grób św. Charbela, oraz patriarcha Libanu. Ten ostatni przyrzekł to już wcześniej ks. Jarosławowi.
Rozmowa dotyczyła również dokonania pomiarów pustelni w Libanie przez jednego z projektantów, a także najbliższego pobytu o. Charbela, przełożonego klasztoru w Annaya w Polsce. Przybędzie on w maju na zakończenie rekolekcji do Gostynina i tam będzie przewodniczył uroczystej Mszy św.
Ks. Jarek rozmawiał też z o. Eljasem na temat swojego pobytu w pustelni od 15 października, a także rozpoczęcia nauki odprawiania Mszy św. w rycie maronickim, w którym m.in. śpiewa się słowa Konsekracji, w języku syriackim i aramejskim, którym posługiwał się Jezus Będzie się tego uczył od 16 maja, a jego nauczycielem będzie libański zakonnik o. Jan Paweł.

 

 

-Za niespełna pół roku, kiedy zamknę się w pustelni w Annaya, będę sprawował Eucharystię w samotności, w tym samym języku i rycie co św. o. Charbel – mówi ks. Cielecki.
Ks. Jarek poinformował o. Eljasa, że w maju odwiedzi kilka parafii na południu Włoch, głosząc kult św. Charbela. Ofiarował też o. postulatorowi swą najnowszą książkę, która ukazała się we Włoszech – zbiór homilii, katechez i opowiadań zatytułowany „Pregare con Padre Jarek” („Modlić się z ks. Jarkiem”).
Można śmiało powiedzieć, że zakon maronicki jest doskonale i na bieżąco poinformowany o planach i działaniach ks. Jarosława.

 

Po spotkaniu z o. Eljasem, odprawiona została Msza św. w rycie maronickim, którą ks. Jarosław również koncelebrował. Trwała ponad półtorej godziny (bez kazania). Rozpoczęła się błogosławieństwem olejem św. Charbela. O Eljasa pobłogosławił ks. Jarek. Na ołtarzu znajdował się relikwiarz, zawierający fragment kości św. Charbela, krople jego krwi, a także ziemię z jego grobu. O. Eljas pobłogosławił wszystkich relikwiami i jak zawsze zaprosił na wspólną modlitwę za miesiąc.

 

 

Dziś, w czwartek rano, ks. Jarosław będzie sprawował Mszę św. w Bazylice św. Piotra w intencji dwojga sędziów trybunału z Polski, którzy przygotowują się do ślubu, jaki odbędzie się w najbliższy piątek w Rzymie.

 

IMG-20150423-WA0019

Leave a reply

Your email address will not be published.