22 października – dzień spotkania dwóch świętych 23.10.2021

 
 
 

Wczorajsza uroczystość w parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji iłżańskiej, związana ze wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II miała wyjątkowy charakter. I tak już będzie co roku 22 października, kiedy to jakby spotykają się dwaj święci, bo przecież każdego 22 dnia miesiąca św. Charbel czczony jest szczególnie w swojej florenckiej pustelni.
O godz. 15 w celi św. Charbela odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej ks. Jarosław sprawował Eucharystię w języku włoskim. Mówił w kazaniu – odnosząc się do Ewangelii – że najpiękniejszym wzorem odpowiedzi na pytanie Jezusa: czy miłujesz mnie? jest życie św. Charbela i św. Jana Pawła II.
Na wieczorne uroczystości pielgrzymi zaczęli przyjeżdżać już po południu. Przybywali z wielu miejscowości – m.in. z Łodzi, z Częstochowy, spod Warszawy, Lublina, z rejonu Radomia, a nawet z okolic Tarnowa. Członkowie jednego z Domów Modlitwy przyjechali busem sporą grupą, by adorować Pana Jezusa przez całą noc, aż do rana w sobotę, w ekspiacji za wszelkie profanacje, zwłaszcza ostatnią – Krzyża Świętego.
O godz. 18 rozpoczęła się Msza św. Sanktuarium nie jest wielkie – wczoraj wypełnione było po brzegi. Na Eucharystię przybyło też bardzo wiele dzieci z rodzicami – oni oraz członkowie Domów Modlitwy po kazaniu składali róże dla Matki Bożej. Na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie setki ludzi połączyły się przez internet.
Modlitwa rozpoczęła się przed pustelnią, na murze której wyświetlano obrazy związane ze św. Janem Pawłem II. Wszyscy procesyjnie wszyscy weszli do świątyni, ks. Jarosław niósł relikwie Świętego Papieża.
Odmówiono też wspólny różaniec w intencji pokoju na świecie i rodzinach, a w celi św. Charbela każdy otrzymał błogosławieństwo jego olejem. Wieczorne uroczystości trwały dokładnie 3 godziny. Po ich zakończeniu wszyscy przeszli do nowej sali. Ks. Jarosław poświęcił ją, chociaż pomieszczenie jest jeszcze w stanie surowym. Jest tam jednak ciepło, można usiąść i się posilić. Chociaż menu było postne, wszystkim bardzo smakowało. Główne danie, na bazie pieczonych warzyw w cieście, przygotowali pielgrzymi z Włoch, którzy od kilku dni są we Florencji. Był też postny biały barszcz, ciasto, kawa, herbat – jak w domu. W pewnym momencie niespodzianka – urodzinowy tort dla ks. Jarosława z napisem „Padre Jarek”. Wystarczyło dla wszystkich… Wprawdzie ks. Jarosław obchodził urodziny tydzień temu, ale pielgrzymi z dnia św. Charbela chcieli jeszcze wczoraj zaśpiewać mu „100 lat” i złożyć życzenia. Było to bardzo miłe i wzruszyło jubilata.
Za miesiąc, 22 listopada, kolejne spotkanie. Będzie ono modlitwą za dusze cierpiące i naszych bliskich zmarłych. Sobotę we Florencji rozpoczęto modlitwą różańcową o godz. 7.45 i Mszą św. o godz. 8.
Dzisiaj w Rybniku rozpoczyna się peregrynacja obrazu Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku, Msza św. o godz. 15, a o 18 koncert dla Matki Bożej, w którym grać i śpiewać będą Boliwijczycy, Meksykanie, Peruwiańczycy. Serdecznie zapraszamy na transmisje na naszym portalu padrejarek.pl i kanale CharbelTV na YouTubie.

Leave a reply

Your email address will not be published.