23.04.2015 Watykan. Medale od komendanta Gwardii Szwajcarskiej

 
 
 

W czwartek rano ks. Jarosław odprawił Mszę św. w Grotach Watykańskich. Uczestniczyli w niej sędziowie Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Po wczorajszej Mszy ks. Jarek wraz z ks. prałatem Henrykiem Jagodzińskim z diecezji kieleckiej, który od wielu lat pracuje z II sekcji watykańskiego Sekretariatu Stanu oprowadził prawników po Pałacu Apostolskim. Okoliczności były sprzyjające, ponieważ ze względu na imieniny papieża, pracownicy mieli wolny dzień.
Na dziedzińcu św. Damazego ks. Cielecki spotkał sekretarza stanu kard. Pietro Parolin, którego znał już wcześniej. Kardynał pamiętał ich poprzednią rozmowę. Tym razem ks. Jarosław opowiedział kardynałowi o swoich ostatnich celebracjach, zwłaszcza na południu Włoch, gdzie uczestniczyły w nich tysiące wiernych. Kardynał wysłuchał relacji z zainteresowaniem, podkreślając ważność tej misji. Ks. Jarek powiedział, że będzie informował go na bieżąco o jej przebiegu.
Przedstawił sekretarzowi stanu sędziów: Dorotę Kropiwnicką i Jerzego Nowińskiego, zrobiono wspólne zdjęcie.

 


Na pobliskim dziedzińcu Gwardii Szwajcarskiej, gdzie przeszli, odbyła się miła uroczystość: komendant uhonorował medalami jubileuszowymi Gwardii kilkoro Polaków. Otrzymali je więc wrocławscy prawnicy, ks. prałat Henryk Jagodziński, a także proboszcz parafii Jana Pawła II w Sulbinach koło Garwolina ks. Andrzej Lemieszek oraz ks. Dariusz Radzikowski, proboszcz parafii Sosnowica. Wierni z Sulbiny, którzy również zostali zaproszeni na uroczystość, wspominali żywo obecność ks. Jarka w swojej parafii i serdecznie zapraszali go ponownie. Ks. Jarek podziękował komendantowi Graffowi i powierzył go modlitwie Polaków, rodaków Jana Pawła II, któremu on tak wiernie służył.
Na zakończenie wszyscy odśpiewali Barkę, co bardzo wzruszyło komendanta. Ciesząc się z tego spotkania zauważył, że Szwajcarzy chyba nawet nie zdają sobie sprawy, jak wielkiego zaszczytu dostąpili mogąc służyć Ojcu Świętemu.
Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą, a ks. Jarosław udzielił na dziedzińcu indywidualnego błogosławieństwa.

Oprac. Barbara Rotter-Stankiewicz

Leave a reply

Your email address will not be published.