9.08. W papieskim mieście

 
 
 

W niedzielę, już przed Mszą św. o godz. 7 do kościoła w Kleczy Dolnej zostały wniesione relikwie św. o Pio, które pozostały tam do popołudnia. Ks. Jarosław głosił homilie podczas porannych Eucharystii, a także Mszy św. odpustowej o godz. 11.30, której również przewodniczył. Po niej poprowadził procesję wokół świątyni. W uroczystościach uczestniczyło wielu kapłanów z dekanatu wadowickiego.

 

Księży Paolo i Jarosława ugoszczono na plebanii obiadem. Przy tej okazji obecni tam księża prosili o. Cecere o świadectwo dotyczące jego przyjaźni ze św. o. Pio. Słów ks. Paolo słuchali z wielką uwagą.
O godz. 15 ks. Jarosław poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a ks. Paolo modlił się o uzdrowienia za wstawiennictwem św. o. Pio. Wierni mogli też ucałować jego relikwie.

 
- I znów trzeba było się spieszyć do Wadowic, by tam z Rynku przeprowadzić bezpośrednią transmisję - mówi ks. Jarosław.
Wypowiadali się w niej m.in. wadowiczanie i turyści, którzy przybyli do papieskiego miasta. (program jest jak zwykle, do odtworzenia)

 
Dziś wyjazd do Częstochowy, do parafii św. Józefa na Rakowie, a wcześniej ks. Paolo odwiedzi jeszcze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.