Adwent z Maryją w Italii

 
 
 

Dzisiaj rozpoczynamy w całym kościele czas Adwentu. Ks. Jarosław w tych dniach przebywając w Italii spotkał wielu chorych, wiele osób z którymi mógł się wspólnie modlić.  Na północy Włoch, począwszy od Udine aż po Mediolan a  jutro również na południu Italii. Będąc w tych dniach również na peryferiach, blisko Medialanu  modlił się również z tymi, którzy należą do Domu Modlitwy św.Charbela oraz są czcicielami świętego Pustelnika z Libanu.

W Dugnano Paderno koło Mediolanu przebywała kopia obrazu Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku, która przyjmowana jest już od kilku tygodniu w tamtym rejonie. Wiele osób miało możliwość modlić się i prosić o otrzymanie łaski. Wczoraj ksiądz Jarosław przewiózł ten obraz  do miejscowości  obok Bergamo, tam już odbyła się Msza Święta. Obraz będzie odwiedzał kolejne rodziny, w tym szczególnym czasie Adwentu. Wiele osób przybywa z różnych stron Italli, aby modlić się przez wizerunkiem Matki Bożej, zwłaszcza chorzy.

Następnie ksiądz Jarosław przewiózł obraz do Domu Modlitwy prowadzonego przez Patrycję, gdzie też wspólnie się modlono, następnie udał się do innej miejscowości gdzie mieszka Rafaella i jej mama. W tych dniach zmarł jej ojciec, dlatego modlitwa odbyła się w ich domu rodzinnym.

Dzisiaj rano ksiądz Jarosław o godzinie 9:00 sprawował Msze Świętą w języku polskim w kaplicy Rossano Veneto a o godzinie 11:30 Msze Św. w języku włoskim. Jeszcze dziś wygłosi katechezę “zoom” w języku włoskim o godz. 21:30. Przypominamy, że zoom katechezy w języku polskim odbywają się w czwartki, każdy kto chciałby w niej uczestniczyć musi wyslać swój adres e-mail na dmcharbela@gmail.com

Leave a reply

Your email address will not be published.