Biskup pozwolił młodym ludziom, aby udzielali sobie Komunii św. nawzajem (1.02.2018)

 
 
 

20 stycznia w telewizji niemieckiej ZDF transmitowano Msze św. z jednej ze szkolnych sal gimnastycznych. Eucharystię sprawował ks. biskup Hermann Glettler, ordynariusz diecezji Innsbruck. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie niespodziewana sytuacja, do której doszło podczas Komunii św: biskup pozwolił młodym ludziom, aby udzielali sobie Komunii św. nawzajem. Widać to na filmie.
Kolejny raz można zadać pytanie, czy jest to droga słuszna, czy aby nie zatraci się sacrum, a także należnej czci, którą winniśmy Jezusowi obecnemu pod postacią białego chleba.
– Wiele osób zaprotestowało wobec takiej postawy biskupa, byli jednak i jej zwolennicy, którzy uważają, że nic złego się nie stało. W jakim więc idziemy kierunku? – pyta ks. Jarosław. – W naszej rodzinie Domów Modlitwy św. Charbela zawsze będziemy stać na straży tego, by godnie oddawać cześć Jezusowi w Eucharystii. Jesteśmy do tego wezwani tym bardziej, obserwując takie obrazki. Osoby należące do Domów Modlitwy św. Charbela powinny jak najczęściej, a przynajmniej raz w tygodniu znajdować czas na adorację Najświętszego Sakramentu. By chociaż przez chwilę adorować Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas w Eucharystii i przepraszać Go za wszelkie znieważenia nie tylko Eucharystii, ale i liturgii samej Mszy św.