Blisko Jasnogórskiej Pani (2.12.2017)

 
 
 

W piątek rano ks. Jarosław odprawiał Mszę św. w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji pierwszego piątku polecał w niej wszystkich, którzy byli w drodze na rekolekcje. W Eucharystii uczestniczyło kilka przypadkowych osób – wśród nich takie, które modlą się za wstawiennictwem św. Charbela. Dla tych wiernych musiał przynieść relikwie tego świętego, by mogli je ucałować.

Rekolekcje adwentowe dla osób należących do Domów Modlitwy św. Charbela z całej Polski, rozpoczęły się po południu. Ich temat: Maryjo, ratuj nas – zaczerpnął ks. Jarosław z pieśni maryjnej.
Bardzo wiele osób przyjechało na rekolekcje po raz pierwszy. Wielu z nich od miesięcy są widzami Charbel TV i czytelnikami portalu www.padrejarek pl. Ks. Jarosław ufa, że niektórzy pozostaną w naszej – jak mówi – rodzinie modlitewnej, zwanej Domami Modlitwy św. o. Charbela.

Pierwsza Msza św. tegorocznych rekolekcji na pewno pozostanie na zawsze w pamięci jej uczestików. Eucharystię tę sprawował po południu ks. Jarosław w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej – wiele osób po raz pierwszy mogło stanąć w tak bezpośredniej bliskości Czarnej Madonny. – Byłam tu wiele razy – mówi pani Wanda z Dębicy – ale nigdy tak blisko ołtarza i wizerunku. Przeżyłam tę Mszę św. inaczej niż poprzednie. Podobne odczucia mieli i inni uczestnicy Eucharystii, którą ks. Jarosław sprawował w intencji swoich zmarłych rodziców – Barbary i Włodzimierza, a także przyjaciela – ks. Marka Kaczmarka, który miał razem z nim odprawiać tę Mszę św.
W kazaniu mówił m.in. o tym, jak ludzie w obecnych czasach przestali ufać i Bogu i sobie wzajemnie, jak bardzo się od siebie oddalili. Wszystkich uczestników rekolekcji, także tych, którzy śledzą je przez internet nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech i innych krajach, zawierzył opiece Matki Bożej, prosząc by prowadziła ich do Jezusa.
Kazanie odtworzyć można na naszym portalu.

Wieczorem pielgrzymi jeszcze raz odwiedzili Jasną Górę, by uczestniczyć o godz. 21 w Apelu Maryjnym.
W domu rekolekcyjnym przy ul. św. Barbary, w którym członkowie Domów Modlitwy św. Charbela zatrzymują się już tradycyjnie, odbywały się natomiast inne spotkania modlitewne. Przed godziną 15 ks. Jarosław powitał wszystkich uczestników. Po odśpiewaniu Hymnu do Ducha Świętego do kaplicy wniesiono uroczyście relikwie św. Charbela i św. Jana Pawła II, a także wizerunek świętego z Libanu. Następnie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Późnym popołudniem, po powrocie z Mszy św. na Jasnej Górze wszyscy spotkali się w kaplicy, by odmówić różaniec i wysłuchać katechezy ks. Jarosława. Mówił w niej m.in. o tym, że człowiek w którego życiu nie ma Boga, nie dostrzega też wokół siebie piękna, jakie Bóg dla niego stworzył. (obszerne fragmenty na portalu www.padrejarek.pl
(oprac. BRS)

 

Dodaj komentarz