Bóg już tu nie mieszka (11.07.2018)

 
 
 

Od kilku lat regularnie każdego roku w zachodniej części Europy zamykanych jest nie mniej niż kilkaset świątyń katolickich. Część świątyń, tak jak na przykład w Szkocji jest sprzedawana . Nowi właściciele nie rzadko urządzają w nich obrazoburcze restauracje czy puby . Część zamieniana jest na sale koncertowe , jak na przykład w Bredzie w Holandii . Część wyburzana po to by na ich miejscu wybudować nowoczesne apartamentowce.

 

Quo vadis Europo !! Dlaczego wyrzucasz Boga ze swoich serc, rodzin ,środowiska i świątyń. Jeżeli się nie przebudzimy nie pozostanie po nas kamień na kamieniu. Jeszcze nic nie zostało stracone i zaprzepaszczone. Wielu z nas z rezygnacją podnosi ręce ku górze w oznace poddania się . Nie wolno tracić nadziei , nie wolno wątpić w wolę Bożą i obecność Boga wśród nas. W ubiegłym roku nasza Polonia w Niemczech pokazała siłę katolicyzmu, przeciwstawiając się planom zlikwidowania ich parafii i przekazania świątyni deweloperowi . Módlmy się każdego dnia byśmy nie widzieli już nigdy obrazków niszczonych i burzonych świątyń. Módlmy się gorąco by nikt nigdy już więcej nie organizował żadnej konferencji pod tym pozbawionym nadziei hasłem : Bóg już tu nie mieszka.

Bóg mieszka w naszych sercach, mieszka w naszych duszach, mieszka z nami w naszych rodzinach i naszych świątyniach o które walczmy i zabiegajmy by były perełką odzwierciedlającą  siłę naszej miłości do Boga. Bóg tutaj zawsze będzie mieszkał !

(var)

Dodaj komentarz