Ciało 15-letniego Carlo, kandydata na ołtarze pozostało niezmienione (1.10.2020)

 
 
 

Niebawem, bo 10 października zostanie ogłoszony błogosławionym – wyniesiony na ołtarze – Sługa Boży Carlo Acutis. Urodził się on 3 maja 1991 roku w Londynie, tam bowiem pracowali przez pewien czas Antonia i Andrea – jego rodzice. Dzieciństwo spędził w Mediolanie, od dziecka wyróżniał się wielką miłością do Pana Jezusa, dlatego też I Komunię św. przyjął mając 7 lat. Uczęszczał do szkoły podstawowej prowadzonej przez siostry zakonne, a potem do liceum oo. jezuitów. Wszyscy, którzy go znali mówią, że bardzo ukochał Matkę Bożą i Jezusa.
Zawsze pomagał tym, którzy go o to prosili. Nie tylko spotykając się z nimi, ale używając nowych technologii, m.in. internetu. Niespodziewanie zachorował na ostrą białaczkę i od samego początku swoje cierpienia ofiarował za papieża i za Kościół. Umarł 12 października 2006 roku w mieście Monza mając zaledwie 15 lat.
Po 7 latach od jego śmierci, za specjalnym zezwoleniem Stolicy Apostolskiej rozpoczął się proces beatyfikacyjny Carlo. W dniu 5 lipca 2018 r. papież Franciszek wydał dekret przyznający mu tytuł Sługi Bożego. Jego ciało zostało złożone 6 kwietnia 2019 roku w Asyżu w sanktuarium Matki Bożej Większej. 21 lutego potwierdzono dokonany za wstawiennictwem Carlo cud, który został uznany do jego beatyfikacji.
W dniu 10 października o godz. 16.30 odbędzie się Msza św. beatyfikacyjna w bazylice większej św. Franciszka w Asyżu. Kiedy przed pobraniem relikwii nowego błogosławionego otwarto trumnę, ze zdumieniem zobaczono, że jego ciało nie uległo procesowi rozkładu. Dlatego biskup Asyżu zdecydował, że aż do 17 października ciało Carlo będzie wystawione w szklanej trumnie.
Dzisiaj, 1. 10. 2020 otwarto trumnę – prezentujemy film i fotografie z tego wydarzenia. Pobraliśmy je z mediów społecznościowych – Venerabile Carlo Acutis: PAG.UFF.INTERNAZIONALE.

https://www.facebook.com/watch/?v=2796523880593826

Leave a reply

Your email address will not be published.