Cud w tramwaju (11.03.2018)

 
 
 

Zastanawiałem się długo, o czym powiedzieć w tę niedzielę Wielkiego Postu. I pomyślałem, że tak jak w sobotniej katechezie, zwrócę uwagę na to, że musimy nieustannie umieć dostrzegać działanie Chrystusa wokół nas.
O tym, co się zdarzyło kilka dni temu w Palermo nie napisano w żadnej gazecie, nie mówiono w żadnych wiadomościach w telewizji, ponieważ nikt o tym nie wiedział. Otóż w tramwaju, na jednym z ostatnich miejsc siedział mężczyzna i trzymał na kolanach swoją małą córkę. Gdy tramwaj ruszył, kilkunastoletni chłopak z biblią w ręce odezwał się: – Muszę wam wszystkim powiedzieć, co Jezus mówi nam dzisiaj… Wszyscy zaczęli się rozglądać, w tramwaju nie było wiele osób. Mężczyzna z dzieckiem, wyraźnie zdenerwowany, krzyknął: – Bądź cicho! Chłopak zamilczał, ale po chwili powtórzył: – Muszę wam powiedzieć, że Chrystus chce, byśmy potraktowali Ewangelię na serio. Mężczyzna znowu krzyknął: – Przestań, bądź cicho! Nikt w tramwaju nie reagował. Kilkunastolatek umilkł na chwilę, ale potem znowu zaczął głosić Ewangelię. Wtedy mężczyzna, który go uciszał posadził swoją córeczkę, wstał i ze złością ruszył w stronę chłopaka: – Teraz, to cię uciszę!!! Wtedy wydarzyła się niezwykła rzecz. Dziewczynka zawołała: – Tato, proszę , nie bij go! Ojciec odwrócił się do niej i upadł na podłogę głośno płacząc. Nikt nie wiedział, że Bóg uczynił cud, bowiem dziecko od urodzenia było głuchonieme. Mężczyzna był zagniewany na Pana Boga, denerwował go – jak później mówił – nawet dźwięk dzwonów i każde słowo o Bogu. Wtedy, w tym tramwaju na Sycylii, Duch Święty przyszedł ze swoją wielką mocą uzdrowienia i wszyscy otrzymali odpowiedź, że Bóg do nas naprawdę mówi. Świadków tego wydarzenia było niewielu, ale ludzie przekazują sobie wiadomość o nim. Niech to stanie się dla nas tematem rozważania na dzisiaj: gdziekolwiek jestem, cokolwiek czynię, gdziekolwiek podążam – Bóg wciąż przemawia. I pragnie byśmy chcieli Go usłyszeć.
Ks. Jarek

19 Comments

 1. by Krystyna Serdeczna on 11 marca 2018  12:05

  To cudowne, że istnieją wśród nas aniołowie, przez których przemawia sam Bóg.

 2. by Krystyna Serdeczna on 11 marca 2018  12:11

  Cuda zdarzają się każdego dnia, by udowodnić nam działanie Boga, jak wielka jest Jego moc, nawet, gdy w niego nie wierzyliśmy, On nam podaje rękę, uzdrawiając nie tylko nasze ciało lecz także naszą duszę.

 3. by Krzysztof on 11 marca 2018  19:24

  Chwała Panu☀☺

 4. by Rzusia on 11 marca 2018  21:40

  Bardzo dziekuje za to cudowne swiadectwo.
  Chwala Panu

 5. by wobroniewiary on 11 marca 2018  22:56

  Bóg zapłać księże Jarku za to świadectwo, za piątkową Drogę krzyżowa pod bazylikę św. Piotra i za wszystko co ksiądz robi <3

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/03/11/ks-jaroslaw-cielecki-cud-w-tramwaju-w-palermo/

 6. by Bożena on 12 marca 2018  00:22

  To prawda cuda zdarzają się każdego tylko trzeba chcieć je dostrzec Kochani w mojej rodzinie również dokonał się cud ponieważ Św.Charbel przyprowadził Kapłana do mojego teścia po 30 latach dzisiaj jestem spokojna bo przyjął wszystkie sakramenty kiedy był reanimowany moje dziecko powiedziało mamo czułem obecność Pana Jezusa przy dziadku mój teść zmarł cztery dni po reanimacji ale powiedział piękne słowa teraz mogę już odejść jesteśmy dwa tygodnie po pogrzebie ale zamiast bólu czujemy radość bo wiemy że na to odejście Pan nas przygotował a obecność Ojca czujemy nadal jak by był z nami .Dlatego nie bójmy się prosić o wstawiennictwo naszych Świętych bo dzięki nim możemy wyprosić wiele Łask dla nas i naszych bliskich.pozdrawiam z Panem Bogiem Bożena.

 7. by Anna Pałkiewicz on 12 marca 2018  01:08

  Dzięki. Chwała Panu ! Jak bardzo musimy słuchać i widzieć, aby dostrzec to co najważniejsze. Takiego patrzenia i słyszenia uczy Miłość.

 8. by Alina on 12 marca 2018  07:49

  Cuda sie zdarzaja. Nie wszystkie sa naglosnione. Moja corka miala wade serca (na bilansie dwu latka stwierdzono) czekala ja operacja. Modlilam sie bylam w Czestochowie I na golych kolanach trxymajac corke na rekach obeszlam ofiare. Uczestniczylam w mszach rekolekcyjnych dla chorych dzieci. Pod obrazem Maryi z corka blagalam o zdrowie. Dzis moja corka ma 29 lat I jest wspaniala matka. A po wadzie serca nie ma sladu.

 9. by Boguslaw Tasak on 12 marca 2018  08:21

  Takich świadectw dookoła nas wiele , często nie potrafimy ich dostrzec. Moje ziemskie życie trwa dzięki wielu takim "Boskim Śladom" które utwierdzają we właściwym . To właściwe nie potrzebuje pijaru czy reklamy tylko Wiary i Człowieczeństwa , śladem jest nasza czasami nieuzasadniona znajomością sympatia do Człowieka taka bez jakiegoś uzasadnienia ...

 10. by Zofia Brozyna on 12 marca 2018  09:23

  JEZU UFAM TOBIE I W TOBIE MOJA NADZIEJA NA KAZDA CHWILE ZYCIA .BOGU NIECH BEDA DZIEKI ZA WSZYSTKO CO DLA NAS CZYNI .

 11. by Grzegorz on 12 marca 2018  16:00

  Chwała Panu !!!

 12. by Beata on 12 marca 2018  16:02

  Cudem dla mnie jest to ze moge przyjmowac Eucharustie!

 13. by Asia Sitek on 12 marca 2018  18:08

  Szczesc Boze! Moja corka po ciazy pozamacicznej nie mogła zajsc w ciaze .Przez kilka lat jezdzilismy po lekarzach jedni mowili ze wszystko ok i trzeba probowac ,inni ze wogole nie bedzie mogła miec dzieci ze zostało tylko invitro. Zaczełam odmawiac Nowenne Pompejanska w jej intencji po trzech tygodniach odmawiania przypadkiem w gazecie natrafiłam na artykuł NISKI PROGESTERON PRZYCZYNA NIEPŁODNOSCI po zrobieniu badania (ktorego pomimo tak dobrych lekarzy nikt nigdy nie zlecił )okazało sie ze ma bardzo niski i nigdy by nie zsszła w ciaze. Dzis moj wnusio ma dwa latka a moja corka i ziec sa szczesliwymi rodzicami dzieki NAJSWIETSZEJ PANIENCE. CHWALA PANU!!!!!!!!!

 14. by Maria Leżoń on 13 marca 2018  13:13

  Chwala Naszemu Panu

 15. by Liliana Waliszka on 15 marca 2018  06:03

  Tak, cuda się zdarzają codziennie. Ja też doświadczyłam Bożej Opatrzności podczas napadu i "nawet włos z głowy mi nie spadł" Niech będzie Bóg uwielbiony !

 16. by kozak anna on 17 marca 2018  23:57

  Jeśli naprawde kochamy Boga i słuchamy Go, to całe nasze życie jest wielkim cudem na który mają wpływ małe cuda które Bóg czyni każdego dnia w naszym życiu.

 17. by Grażyna on 18 marca 2018  07:15

  Chwała dziękczynienie i uwielbienie Bogu Ojcu Synowi i Duchowi świętemu.cuda zdarzają się każdego dnia bo Chrystus jest z nami tylko my nie widzimy Go albo nie chcemy zauważyć

Dodaj komentarz