Cztery sakramenty święte w pierwszym dniu 2022 roku 3.01.2022

 
 
 

Rozpoczęliśmy nowy 2022 rok. A Pan Bóg nam ukazuje, że czas się zmienia, ale On ten sam: szukający człowieka, każdego z nas, chociaż nam się wydaje, że to my poszukujemy. Cieszymy się, gdy Go odnajdujemy w sakramentach świętych, a On przecież był zawsze tak blisko, na wyciągnięcie dłoni. Jednak nam trzeba było wielu lat, by to pojąć i zrozumieć.
Jeżeli ktoś miał wątpliwości co do tego, że Bóg w szczególny sposób wybrał Florencję koło Iłży, przygotował swoiste Betlejem dla Świętej Rodziny, dla Matki Najświętszej, a stróżem tego miejsca ustanowił świętego Charbela, myślę że po tym, co wydarzyło się 1 stycznia 2022 pozbył się rozterek. Bo tylko człowiek o złych intencjach i małej wierze będzie negował i przekreślał to miejsce.
W minionym roku wielu otrzymało tam łaski. Były uzdrowienia, w tym również dzieci. Jest to poparte dokumentacją medyczną. W ostatni dzień roku 2021 do Florencji przyjechali pielgrzymi, by tu zakończyć rok stary, rozpocząć nowy i spędzić sylwestra. Niektóre osoby postanowiły całą noc adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie w pustelni, w celi św. Charbela. Przybyli również goście z północy Polski, pokonując 5-godzinną drogę ; wśród nich były dwie rodzone siostry Wanda oraz Magda – jedna mająca lat ponad 40, druga – ponad 50.

Młodsza przyjechała ze swoim mężem, z którym po ślubie cywilnym jest 2o lat. Siostry jakiś czas temu poznały Florencję, pustelnię św. Charbela i jego przesłanie, słuchały słowa głoszonego przez ks. Jarosława i postanowiły, że przyjmą sakrament Chrztu św. w tym miejscu. Nie były ochrzczone ze ze względu na czasy i sytuację rodzinną – przyszły na świat w czasie komunizmu.Chcemy żyć w prawdzie, dlatego wybieramy Katolicki Kościół Narodowy- taka była ich deklaracja. Złożyły ją dużo wcześniej, przeszły odpowiednie przygotowanie i w pierwszym dniu roku mogły zostać obdarowane sakramentami: wielkim darem Chrztu św., sakramentem Bierzmowania i I Komunii św., co jest w przypadku dorosłych możliwe. Bierzmowania udzielił ks. Jarosław za specjalną zgodą ks. Biskupa Adam, zgodnie z prawem kanonicznym.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 11, kandydatki do sakramentów i świadkowie zostali powitani przez ks. proboszcza przed sanktuarium i uroczyście do niego wprowadzeni. Uroczystość była transmitowana – zapraszamy do obejrzenia relacji.

Po Komunii św. uradowane nowe chrześcijanki dziękowały Panu Jezusowi i Mace Bożej za ten wielki dar. Był później wspólny obiad, w którym wzięli udział pielgrzymi i parafianie. Po obiedzie jedna z sióstr i jej mąż poprosili księdza o rozmowę: – Mówił ksiądz, żebyśmy odprawiły teraz 9 pierwszych piątków miesiąca – spowiedź, Komunia św. Przed chwilą przyjęłam Pana Jezusa – nie będę mogła przyjąć Go więcej, bo wrócę z mężem do domu i wszystko skończone. Dlatego prosimy o otwarcie pełnej drogi, aby Jezus zagościł w naszych sercach. Chcemy dziś zawrzeć również sakrament małżeństwa – powiedziała. Zastrzegła tylko, by wydarzenie to nie było transmitowane.


Popołudnie Nowego Roku było związane ze spisaniem protokołu oraz uzyskaniem od biskupa dyspensy od zapowiedzi. Po 20 latach ich bycia razem jako cywilnego małżeństwa nie trzeba im było tłumaczyć, czym jest trwanie w małżeństwie i miłość. Ich córka w tym roku przyjęła I Komunię św. Teraz zapragnęli wprowadzić w swój związek Chrystusa. Dlatego też po Mszy św. wieczornej, w pierwszym dniu roku 2022, w celi św. Charbela odbył się ich ślub. Błogosławieństwa udzielił im. ks. proboszcz i kustosz sanktuarium – ks. Jarosław. Radości było bardzo wiele; wśród licznych świadków nie było nikogo, kto by się nie wzruszył.
Ks. Jarek żartuje sobie, że Matka Boża zaskoczyła go niesamowicie na początku roku – Maryja Wniebowzięta, jak Ją nazywamy – Matka Dobrego Początku. Zabrakło tylko sakramentu namaszczenia chorych i udzielenia sakramentu kapłaństwa.
Po weselnej kolacji i zabawie nowo ochrzczone Wanda i Magda-Lena powróciły do swoich domów z wielką radością.
W tym tygodniu będziemy świętować w czwartek uroczystość Trzech Króli, Msze św. w sanktuarium jak w niedzielę – o godz. 11 i 19.30. Jutro zapraszamy na godz. 15 na uroczystą adorację Pana Jezusa, podczas której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie i w rodzinach oraz o ustanie pandemii.

Leave a reply

Your email address will not be published.