Dni modlitwy, skupienia, dziękczynienia,błagania i przebłagania Boga, (13. 05. 2018)

 
 
 

Kończą się dzisiaj kolejne rekolekcje przeżywane w rodzinie Domów Modlitwy św. Charbela w Częstochowie. Były to 3 dni modlitwy, skupienia, dziękczynienia,błagania i przebłagania Boga, dlatego tej nocy wszyscy adorowali Najświętszy Sakrament.
Wczoraj, jak można było zobaczyć na naszym portalu, słuchano nauk głoszonych przez ks. Jarka; po południu odbyła się wspólna Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich (relację z niej już emitowaliśmy)
Po Drodze Krzyżowej w kaplicy odprawiona została Msza św.- w kazaniu ks. Jarosław mówił na temat modlitwy błagalnej. Po kazaniu udzielił szczególnego błogosławieństw pielęgniarkom należącym do Domów Modlitwy, ponieważ wczoraj obchodzono Międzynarodowy Dzień Pielęgniarstwa.

Wieczorem był czas na składanie świadectw – relację z tego wydarzenia przedstawimy w poniedziałek. Jak zawsze uczestnicy rekolekcji wzięli też udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21. Na Jasną Górę wyruszyli z zapalonymi świecami, śpiewem i modlitwą. Modlili się też przy pomniku Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prosząc o jego beatyfikację. Do domu rekolekcyjnego powrócili również procesyjnie ze śpiewem i modlitwą różańcową. Procesja zakończyła się na dziedzińcu przed figurą Matki Bożej Niepokalanej.

Ostatni dzień rekolekcji, dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, rozpocznie się od odśpiewania Godzinek do Najświętszej Marii Panny. Będą jeszcze nauki rekolekcyjne, a na zakończanie Msza św. Ks. Jarosław udzieli wszystkim błogosławieństwa krzyżem misyjnym.
(oprac. BRS)

Dodaj komentarz