Droga Krzyżowa przeszła ulicami Brzezin (1.04.2019)

 
 
 

Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach to już trzecie miejsce koło Łodzi, gdzie ks. Jarosław prowadzi rekolekcje w tym Wielkim Poście. Proboszczem jest tam ks. Mariusz Wojturski, brat ks. Mirosława Wojturskiego, proboszcza w Giecznie.
Wczoraj od rana ks. Jarosław głosił nauki rekolekcyjne dla dorosłych i również dla dzieci. O godz. 16 rozpoczęła się natomiast wspólna Droga Krzyżowa. Wyruszyła z miejsca, gdzie budowana jest kaplica pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Proboszczem i dziekanem jest tam ks. kan. Marek Balcerek. Uczestnicy Drogi Krzyżowej przeszli ulicami miasta Brzeziny ok. 3 km. Krzyż niosły poszczególne stany: młodzież, dzieci, służba liturgiczna, a od pierwszej stacji – kapłani. Droga zakończyła się przy kościele Podwyższenie Świętego Krzyża.

Przed błogosławieństwem proboszcz ks. Mariusz Wojturski spontanicznie poprosił ks. Jarosława o wypowiedź na temat św. Jana Pawła II. Ks. Jarek zaprosił wszystkich mieszkańców, szczególnie tych, którzy wzięli udział w Drodze Krzyżowej – a mogło ich być ok. 3 tys.- na specjalne nabożeństwo jutro o godz. 20 – o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela, ale i św. Jana Pawła, w kolejną rocznicę jego śmierci. Na koniec ks. dziekan pobłogosławił wszystkich relikwiami Świętego Krzyża.

Leave a reply

Your email address will not be published.