Drugi dzień rekolekcji – o nadziei (13.03.2019)

 
 
 

Na wczorajsze, drugie spotkanie rekolekcyjne w w Glichowie przybyło tak wiele osób, że przed kościołem i przy wiodącej do niego drodze nie było już gdzie zaparkować. Doświadczył tego sam rekolekcjonista – ks. Jarosław. Uczestników było więcej niż w pierwszym dniu – przyjechali z całej okolicy a także z dalszych stron, m.in. z Mszany czy nawet z Dębicy.
Wieczorne modlitewne spotkanie rozpoczęło się odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził wikary z parafii Raciechowice, ks. Michał Nędza. Po niej ks. Jarosław wygłosił katechezę na temat nadziei. – A tą największą Nadzieją jest Maryja, która pomaga nam dźwigać nasz krzyż – mówił.

Wieczorną Mszę św. celebrował ks. Jan Ligas z parafii Góra św. Jana, tamtejszy emerytowany proboszcz, a koncelebrowali ks. Michał i ks. Jarosław, który również wygłosił homilię. Mówił w niej na temat modlitwy; jak ważna jest nie tylko błagalna i przebłagalna, ale i to, by trwać przed Panem adorując Najświętszy Sakrament. – Wróćmy adorować Chrystusa, który jest w Eucharystii, a wszystko wróci na swoje miejsce – podkreślał ks. Jarek. Mówił, jak bardzo św. Charbel był zjednoczony z Jezusem właśnie przez adorację.

Po Mszy św. , podobnie jak wczoraj, ks. Jarosław poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie. Modlitewne spotkanie zakończyło się ok. godz. 22.30 błogosławieństwem olejem św. Charbela i Apelem Maryjnym. Wiele osób przychodziło jeszcze do zakrystii z prośbą o podpisanie książki „Padre Jarek od św. Szarbela” .

Dzisiaj ostatni dzień rekolekcji, na który ks. Jarek zaprasza bardzo serdecznie. Prosi o przyniesienie krzyży – ze swoich domów lub dopiero kupionych. Pobłogosławi je , a każdy z uczestników rekolekcji – trzymając krzyż w rękach – odnowi swą wiarę i wyrzeknie się szatana. Na koniec wszyscy otrzymają błogosławieństwo krzyżem misyjnym, który ks. Jarek zawsze zakłada podczas rekolekcji i misji. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Jarosławie, przed którym kolejne rekolekcje wielkopostne w różnych stronach Polski.
(oprac. BRS)

 

Leave a reply

Your email address will not be published.