Drugi dzień wielkiej nowenny do św. Charbela (17.10.2020)

 
 
 

Wczoraj, po Mszach św. wieczornych i modlitwie różańcowej we Florencji koło Iłży, ks. Jarek poprowadził drugi dzień nowenny do św. o. Charbela. Prosimy w niej Boga o ustanie pandemii, o łaski indywidualne, a przede wszystkim o wybaczenie. Błagamy też o zmiłowanie, gdyż często zapominamy, że jedną z największych wartości jest miłość i przebaczenie.
Ze względu na mocno padający deszcz modlitwa odbyła się wewnątrz wybudowanej w surowym stanie świątyni dla Matki Bożej, która będzie Jej sanktuarium. Świątynia przylega do pustelni, gdzie w sobotę 24 października o godz. 17 przybędą relikwie i figura św. Charbela.
Pomimo deszczu ks. Jarek przy śpiewie w języku aramejskim okadzał pustelnię, a następnie wszedł do świątyni, gdzie na ten wieczór ustawiono wizerunek Matki Bożej Różańcowej z Pompei oraz pamiętany przez wielu obraz św. Charbela, z którym ks. Jarek przez kilka lat pielgrzymował do setek parafii w Polsce i Europie. W dzisiejszym materiale chcemy zwrócić uwagę na bardzo sugestywną fotografię, na której widać w świetle lamp dwa padające cienie.
Zapraszamy dziś na trzeci dzień nowenny do św. Charbela – jak zawsze o godz. 21.30. na portalu padrejarek.pl i You Tubie. Przypominamy, że Msze św. transmitowane są codziennie o godz. 19 – w języku włoskim, a o 20.30 – w polskim. Pomiędzy nimi, o godz. 19.45 przez cały październik odmawiany jest Różaniec.

Leave a reply

Your email address will not be published.