Dziękowali za czwartego świętego Stanisława

 
 
 

Wczoraj kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w Bazylice Matki Bożej na Zatybrzu. Bazylika ta często była kościołem tytularnym polskich kardynałów, m.in. – kard. Wyszyńskiego i Glempa. W Mszy św. uczestniczyła część pielgrzymów, którzy w niedzielę wzięli udział w kanonizacji ks. Stanisława Papczyńskiego. Mimo, że wielu przedwczoraj powróciło do Polski, jednak to właśnie Polacy niemal w całości wypełnili kościół. Widać to było, gdy ks. kardynał rozpoczął sprawować Eucharystię po włosku – dało się wyczuć, że tylko mała część wiernych go rozumie. Dopiero gdy przemówił w języku polskim, wszyscy zobaczyli, jak wielu jest tam Polaków. Wraz z ks. kard. Dziwiszem Mszę św. koncelebrował kard. Stanisław Ryłko, oraz bp. Piotr Jarecki, sufragan diecezji warszawskiej, a także generał zakonu ojców marianów i wielu kapłanów z tego zgromadzenia. W koncelebrze byli też przebywający na stałe w Rzymie księża, a wśród nich był ks. Jarosław. Ks. kardynałowi towarzyszyli również kapłani z archidiecezji krakowskiej, proboszcz bazyliki Mariackiej ks. Dariusz Raś, ks. Jan Machniak.
W homilii ks. kardynał mówił o nowym świętym, czwartym świętym polskim Stanisławie. Pozdrowił również bardzo serdecznie pielgrzymów, którzy przybyli z rodzinnej miejscowości św. Stanisława Papczyńskiego – z Podegrodzia, które należało kiedyś do diecezji tarnowskiej, a wcześniej – do krakowskiej. Na zakończenie generał zgromadzenia ks. marianów podziękował wszystkim, a księdzu kardynałowi przekazał w darze wizerunek nowego świętego namalowany na płótnie. Kardynał Dziwisz na ręce generała złożył podziękowanie za pracę zgromadzenia marianów dla Kościoła w Polsce, świecie, archidiecezji krakowskiej.
Po Komunii św. odczytano list pana prezydenta Andrzeja Dudy.
Po Mszy św. ks. kardynał, któremu towarzyszyło wiele osób, przespacerował się w pobliżu bazyliki, wstąpił na chwilę do jednej z pobliskich restauracji. Zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z chórem parafialnym z warszawskiej dzielnicy Stegny, który śpiewał podczas Mszy św.

Ks. Jarosław dziękuje wszystkim za łączność modlitewną we wczorajszym dniu, za odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia w przebłaganiu i ekspiacji za wszelkie formy profanacji, działania sekt satanistycznych.
Dziś ks. Jarosław prowadzi w Rzymie modlitewny dzień skupienia dla ponad 50-osobowej grupy pielgrzymów z południa Włoch, z Castellammare di Stabia., którzy należą do Domów Modlitwy św. Charbela. Będzie przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, tzw. kościele św. Ducha przy pl. św. Piotra. Znajdują się tam relikwie św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Wraz z pielgrzymami przejdzie też z krzyżem przez Drzwi Święte Bazyliki św. Piotra.

Podczas środowej katechezy (w języku polskim rozpocznie się o godz. 21.30) ks. Jarosław będzie mówił o postępującym rozwoju sekt, zwłaszcza satanistycznych. Serdecznie zapraszamy na www.padrejarek, pl

(oprac. BRS)

7.06.2016

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103913296185050351121/albumid/6293108245360436241?alt=rss&kind=photo” ]

1 Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.