Dziękując Maryi za uratowanie Jana Pawła (13.05.2019)

 
 
 

Dzisiaj, w szczególnym dniu 13 maja Polacy wspominają tragiczne wydarzenie, jakim był zamach na życie Ojca Świętego Jana Pawła II w roku 1981. Matka Boża uratowała polskiego papieża; cały świat, a zwłaszcza Polacy błagali w modlitwie o jego ocalenie. Modlono się także na Placu św. Piotra. Będący tam wówczas ks. Kazimierz Przydatek, duszpasterz Polaków ustawił na papieskim tronie obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Matka Najświętsza przyszła z pomocą…

Dziękując więc Maryi ks. Jarek mówi od wczoraj kazania i prowadzi nabożeństwa w parafii św. Tomasza Becketa w Targowisku. Kazania mówił na wszystkich porannych i południowych Mszach św. Na sprawowaną przez niego Eucharystię o godz. 17.30 przybyło bardzo wiele osób nie tylko z parafii, lecz i z okolicznych miejscowości. Przyjechały nawet autokary m.in. z Urzędowa i Lublina.
Na początku Mszy św. wniesiono uroczyście relikwie świętych i obraz św. Charbela. Ks. Jarosław bardzo serdecznie powitał wszystkich wiernych, pozdrowił też Włochów, oglądających nasz portal.

W kazaniu mówił, byśmy mieli odwagę wybierać Chrystusa nie tylko jako Jego Osobę, lecz przede wszystkim, by żyć z Nim w bliskości. Zapraszamy do wysłuchania kazania z wieczornej Mszy św. w Targowisku.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.