Dzień ze świętym Charbelem 23.01.2023

 
 
 

Wczoraj, jak każdego 22 dnia miesiąca, w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku we Florencji koło Iłży, trwała modlitwa błagalna za wstawiennictwem św. Charbela Makhlouf. Co miesiąc do Florencji przyjeżdżają pielgrzymi z różnych stron Polski; również i wczoraj przybyły osoby potrzebujące łaski uzdrowienia.

Wzruszająca – mówi ks. Jarosław – była rodzina z Warszawy – małżeństwo z synem. Mężczyzna jest chory na raka, także syn potrzebuje modlitwy uzdrowienia.
W ciągu dnia do Florencji przybywali z pobliskich miejscowości ci, którzy chcieli się modlić w celi św. Charbela i otrzymać błogosławieństwo. Jak w każdą niedzielę o godz. 11 odprawiona została Msza św. – uczestniczyli w niej m.in. stali pielgrzymi z Domu Modlitwy św. Charbela spod Łodzi.


O godz. 15 w celi św. Charbela odmówiono wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, podczas której modlono się głównie za zmarłych. Po tej modlitwie odprawiona została w Sanktuarium Msza św. w języku włoskim.
O godz. 18 dołączył do ks. Jarosława ks. Tadeusz, by razem z nim sprawować Eucharystię. Po niej rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu i jak zawsze – modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Charbela. Ks. Jarosław przeszedł z Panem Jezusem przez świątynię i każdemu udzielił błogosławieństwa.
Oprócz wiernych, którzy przyjechali do Florencji, w nabożeństwie uczestniczyło poprzez internet prawie 700 osób. Modlitwa trwała do godz. 20.30. Zakończyła się odśpiewaniem Apelu Maryjnego i zamknięciem wizerunku Matki Bożej. W ciągu całego dnia uczestniczyło w modlitwie 1559 osób, dziękujemy że wciąż przybywa was aby wspólnie się modlić.
Na koniec modlitewnego spotkania ks. Jarosław podziękował wszystkim uczestnikom i jak zawsze zaprosił na poczęstunek w sali parafialnej.
Ogłosił również, że za miesiąc, 22 lutego przypada Środa Popielcowa i z tej racji nie będzie modlitwy do św. Charbela, ale zachęca, aby w tym dniu w ciszy adorowano Najświętszy Sakrament. Można skorzystać z tej możliwości nie tylko w środę, ale np. we wtorek czy czwartek u początku Wielkiego Postu. Trzeba jednak wcześniej zatelefonować i ustalić termin – telefon do ks. Tadeusza 601 507 193- lub p. Mileny – 510 597 648. Kolejna Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Charbela odbędzie się dopiero 22 marca.

Po wczorajszych uroczystościach ks. Jarosław wyruszył do Italii. Jego wiernym towarzyszem podróży jest Dżekuś. Przed nimi 2250 km drogi do Neapolu, gdzie w środę 25 stycznia ks. Jarek zostanie przyjęty do szpitala. Podejmie tam leczenie w związku ze zdiagnozowanym niedawno bezdechem sennym, powodującym wiele konsekwencji zdrowotnych. Stwierdzono, że w ciągu godziny bezdech trwający nieraz ponad minutę występował nawet 19 razy. Powoduje to niedotlenienie; saturacja spada do 60 proc., co jest bardzo niebezpieczne. Ks. Jarosław musi więc rozpocząć w specjalistycznej klinice leczenie nowej choroby, coraz częściej rozpoznawanej nawet wśród młodzieży. Jej powód to przede wszystkim stres lub bardzo mocno przeżyte wydarzenie. Ks. Jarosław mówi więc pół żartem, że ponieważ choroba jest śmiertelna, a wywołujących ją czynników, za którymi stoją ludzie, jest wiele, morderców może być wielu…
W ciągu najbliższego tygodnia ks. Jarek nie będzie miał możliwości sprawowania Eucharystii i transmitowania jej, ale będzie się starał codziennie zostawić ślad na naszym portalu padrejarek.pl., zwracając się przynajmniej z krótkim słowem w języku polskim i włoskim. Zabrał ze sobą 400 obrazków cudownego wizerunku Matki Bożej Dobrego Początku, olej św. Charbela, i jego relikwie, a także relikwie św. Jana Pawła II i ufa, że w wielkim neapolitańskim szpitalu, w przerwach między badaniami i zabiegami będzie mógł wielu wesprzeć modlitwą.

Pamiętajmy w modlitwie o ks. Jarosławie, który dzisiaj jadąc zatrzyma się koło Wenecji w domu kobiety, której pozostało najwyżej kilka tygodni życia, gdyż ma wiele przerzutów nowotworu. Chce ją i jej bliskich przytulić i umocnić w tym trudnym czasie cierpienia.


Ks. Jarosław zaprasza jak zawsze do Florencji: – Przybywajcie na modlitwę, na spotkanie z Maryją i świętymi – zachęca. Codzienna Msza św. w Pustelni celebrowana przez ks. Tadeusza o godz. 19.30, w środę o 7.00.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii z wczorajszych uroczystości.

Leave a reply

Your email address will not be published.