Dziś o świcie poszli pod Błękitny Krzyż (2.05.2018)

 
 
 

Wczoraj pielgrzymi z ks. Jarosławem podziwiali wodospady odległe około 20 km od Medjugorie. W tym pięknym miejscu ks. Jarek wygłosił katechezę, którą emitujemy. Po nauce była też modlitwa różańcowa.

Następnie autokarami pojechano do Tichaliny, gdzie przez wiele lat spotykał się z ludźmi ojciec Joso, franciszkanin, który towarzyszył widzącym od samego początku.
W tamtejszej świątyni znajduje się wyjątkowa figura Matki Bożej, przywieziona z Włoch w latach siedemdziesiątych. Maryja ma przepiękną twarz, a oczy wydają się patrzyć jak żywe. Niedawno pozłacaną koronę ufundowali dla tej figury polscy pielgrzymi. W Tichalinie oczekując na Mszę św. o godz. 13, w znajdującej się obok kościoła małej kaplicy, odmówiono kolejne tajemnice różańca.

Mszy św. w kościele przewodniczył ks. Jarosław, razem z nim koncelebrował Eucharystię ks. Zdzisław, który przybył z pielgrzymami z Siedlec. Zgodnie z zapowiedzią ks. Jarosław sprawował wczorajszą Mszę św. w intencji swojego biskupa ordynariusza Stanislava Stolarika. Modlitwą otoczył również Ireneusza z Krakowa. Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem odbyło się nabożeństwo majowe.
Po wspólnym posiłku wszyscy wzięli udział w liturgii popołudniowej w kościele parafialnym w Medjugorje. Wieczorem, od godz, 21 do 22 uczestniczyli tam także w adoracji Najświętszego Sakramentu.
Dzisiaj bardzo wcześnie, bo już o 4 rano wielu pielgrzymów udało się indywidualnie pod Błękitny Krzyż, gdzie przybędzie jedna z widzących – Miriana. Tam właśnie będzie miało miejsce jej spotkanie z Matką Bożą – jak wielu wierzy, pomimo że Kościół jeszcze oficjalnie nie wypowiedział się na temat fenomenu objawień w Medjugorie.
W południe pielgrzymi wysłuchają kolejnej nauki rekolekcyjnej ks. Jarka i pójdą na cmentarz, by pomodlić się przy grobie o. Slavko. Popołudniowa część rekolekcji odbędzie się w pobliskiej Wiosce Maryi. Ks. Jarek będzie tam sprawował Eucharystię, a także nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie. Będzie też błogosławieństwo i namaszczenie olejem św. Charbela.
Do Medjugorie przyjechali kolejni polscy pielgrzymi oraz kapłani. Wielu pragnie uczestniczyć we Mszy św. 3 maja, w uroczystość Królowej Polski. Msza św. rozpocznie się o godz. 13.
Przypomnijmy, że jutro o godz. 4.30 z centrum Medjugorie (dworzec autobusowy) wyruszy procesja z zapalonymi świecami, która przejdzie główną ulicą miasteczka obok świątyni aż na Górę Objawień. Będzie to forma złożenia hołdu Matce Najświętszej jako Królowej od wszystkich Polaków w naszej Ojczyźnie i żyjących poza Polską. Na prośbę ks. Jarka pielgrzymi z Dębicy przygotowali ponad 6-metrowy łańcuch z bukszpanu, w który zostaną wplecione zakupione dzisiaj wieczorem białe i czerwone róże. Będzie ich aż 101, mija bowiem 101 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie.
Jutro, w uroczystość Królowej Polski o godz. 12 zapraszamy na połączenie na żywo przez Charbel TV. W tym szczególnym miejscu Królowej Pokoju będziemy się wspólnie modlić, a ks. Jarosław przytoczy śluby Jana Kazimierza.
(oprac. BRS)

Dodaj komentarz