Dziś we Florencji dzień ze św. Charbelem 22.03.2021.

 
 
 

Jak każdego 22 dnia miesiąca nasze myśli biegną do Libanu, do Annaya, gdzie znajduje się pustelnia i grób św. Charbela. Również we Florencji koło Iłży, w pustelni identycznej jak w Annaya, trwały będą comiesięczne modlitwy. Osobisty udział w modlitewnym spotkaniu wezmą osoby, które wcześniej uzgodniły swój przyjazd telefonicznie, co jest konieczne ze względu na reżim sanitarny obowiązujący w czasie pandemii. Limit osób na dzisiejsze uroczystości został już wyczerpany, zapisy nie są przyjmowane.
Przypominamy natomiast, że na modlitwę można przybywać każdego dnia, można również zapisać się na kolejne miesiące. Ograniczenia będą obowiązywać tak długo, jak długo nie zostanie zniesiony limit wiernych w świątyniach. Każdy przyjazd najlepiej uzgodnić telefonicznie, zwłaszcza gdy ktoś chciałby skorzystać z sakramentu spowiedzi lub przyjechać na dłuższą rozmowę. Podajemy numery telefonów:  ks. Jarosław Cielecki, ks. Tadeusz Socha-Wlazło: +48 509 921 421, Kancelaria parafii: 510 597 648, e-mail: dmcharbela@gmail.com. Adres pustelni św. Charbela – Florencja 9 koło Iłży.
Ks. Jarosław, proboszcz parafii, a zarazem kustosz tego miejsca wprowadził bardzo ścisły regulamin sanitarny. Osoby przybywające mogą zajmować tylko wskazane przez księży miejsca. Przed wejściem każdy musi zdezynfekować ręce i przez cały czas liturgii mieć założoną maseczkę. Również kapłani muszą mieć maseczki, mogą je opuszczać tylko kiedy zabierają głos. Do Komunii św. można podchodzić tylko pojedynczo, a przyjmować ją na klęczkach. Kapłani przed udzieleniem Komunii św. dezynfekują ręce. Na modlitwie w celi św. Charbela może przebywać tylko jedna osoba – nikt nie może stać ani na korytarzach pustelni, ani opuszczać wcześniej wskazanego miejsca. Nikt nie może zbliżać się do drugiej osoby bliżej niż półtora metra, nie ma też możliwości bezpośredniego przywitania się. Ks. kustosz pragnie, aby wszyscy czuli się bezpiecznie, dlatego spełniać trzeba wszelkie wymogi sanitarne. Taki reżim będzie obowiązywał w świątyni i pustelni we Florencji aż do odwołania lock downu.
Podajemy szczegółowy program dnia dzisiejszego: godz. 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z kaplicy św. Charbela , gdzie są jego relikwie i figura. Po modlitwie ks. Jarosław sprawował będzie Msze św. w języku włoskim godz, 18 –Msza św. w języku polskim godz. 19 – nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela.
Bezpośrednio przed nabożeństwem inauguracja oświetlenia pustelni i sanktuarium.
Wszystkie uroczystości będą transmitowane na naszej stronie www.padrejarek.pl oraz na kanale Charbel TV na YouTubie.

Leave a reply

Your email address will not be published.