Dzisiejsze papieskie błogosławieństwo to wydarzenie bez precedensu (27. 03.2020)

 
 
 

Ks. Jarosław podczas wczorajszych Mszy św. o godz. 18 i 20 oraz nabożeństwa eucharystycznego bardzo gorąco zachęcał, aby wszyscy byli obecni poprzez telewizję i internet i byli w jedności modlitewnej z Ojcem Świętym Franciszkiem dziś o godz. 18. O tej godzinie papież poprowadzi liturgię słowa oraz adorację Najświętszego Sakramentu , a następne udzieli wszystkim błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu, które jest zarezerwowane na Boże Narodzenie i Wielkanoc, udzielając w ten sposób odpustu zupełnego wszystkim na całym świecie.

Jest to wydarzenie bez precedensu, podobnie jak to sprzed kilku dni, kiedy papież Franciszek modlił się przed krzyżem zabranym z kościoła San Marcello w Rzymie. Przypomnijmy że w roku 1522 niesiono ów krzyż w czasie zarazy ulicami miasta. Ten krzyż z XVI wieku obejmował również święty Jan Paweł II podczas jubileuszu w roku 2000, gdy przeżywaliśmy tzw. Dzień Przebaczenia.
Dzisiejsza modlitwa papieża będzie zapewne bardzo wzruszająca, gdyż będzie modlił się pustym Placu św. Piotra. Zostanie też odśpiewana suplika. Cała modlitwa będzie trwała około godziny.
Ks. Jarosław będzie dziś przewodniczył Drodze Krzyżowej, która transmitowana będzie na portalu padrejarek.pl i kanale CharbelTV na YouTube z kaplicy św. Jana Pawła i Charbela .O godz. 14 30 rozpocznie się modlitwa w języku polskim, o godz. 15 odmówiona będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z tymi, którzy połączą się z Włoch. Potem ks. Jarosław poprowadzi kolejną Drogę Krzyżową, tym razem w języku włoskim. Wyjątkowo, ze względu na modlitwę Ojca św. włoską Msze św. będzie celebrował o godz. 17 , natomiast w języku polskim jak zwykle o 20. Po niej nabożeństwo na koniec dnia, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Maryjny i budowanie mostu polski-włoskiego, czyli telefon do Italii.
Zamieszczamy też film pięknego wizerunku Pana Jezusa.

Obraz wykonany został z… tabletek leków.
Ks. Jarosław i redakcja przeprasza, że wczoraj i przedwczoraj podczas wieczornej Mszy św. doszło do przerwania transmisji, pomimo że technicznie jesteśmy dobrze przygotowani. Miejmy nadzieję, że więcej się to nie powtórzy. Gdyby jednak tak się stało, bardzo prosimy, by nie rezygnować tylko chwilę poczekać, bo w ciągu kilku minut transmisja na pewne będzie wznowiona. Ufamy jednak, że będzie wszystko dobrze.
Jak przypomniał wczoraj ks. Jarek, od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy wygłosi rekolekcje, które odbędą się w kaplicy św. Jana Pawła II i o. Charbela.

1 Comment

  1. by Maek on 28 marca 2020  10:28

    Święty Marceli Patronie Raciborza wstawiaj się za nami.

Leave a reply

Your email address will not be published.