Eucharystia w intencji śp. Ireneusza (13.01.2020)

 
 
 

Zgodnie z zapowiedzią ks. Jarosław przewodniczył po południu modlitewnemu spotkaniu w kościele w Konstantynowie Łódzkim. Rozpoczęło się ono o godz. 18 Mszą św., której przewodniczył. Na początku wszyscy polecili swoje intencje; ks. Jarosław sprawował Eucharystię w intencji zmarłego wczoraj rano Ireneusza Sawczaka z Krakowa, którego darzył przyjaźnią. Kilkakrotnie odwiedził go podczas ciężkiej choroby. Prosi, by otoczyć modlitwą zmarłego i całą jego rodzinę – zostawił żonę, troje dzieci, mamę. Do historii jego życia i cierpienia powrócimy jeszcze na naszym portalu.

Na zakończenie Mszy św. ks. Jarosław udzielił błogosławieństwa relikwiami św. Charbela, a proboszcz – ks. dr Roman Piwowarczyk – Jana Pawła II. Na Eucharystię przybyło najwięcej parafian, ale byli też przyjezdni z Częstochowy, Skierniewic, Łodzi, Brzezin.
Po Mszy św. jak zawsze odbyło się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Modlono się też o zdrowie dla 8-letniego Maksymiliana, który przebywa w szpitalu w Łodzi. Po nabożeństwie ks. Jarosław pobłogosławił wszystkich olejem św. Charbela. Na zakończenie odśpiewano Apel Maryjny.

Leave a reply

Your email address will not be published.