Ewangelizacja na jeziorze Necko- evangelizazione sul lago Necko 25.08.2021

 
 
 

Pomimo że to nie piątek, lecz środa, ks. Jarosław postanowił  dzisiejszego ranka z Promykami św. Charbela pójść z krzyżem błogosławiąc ludzi w Augustowie. Tym razem miał za sobą wsparcie grupy apostolskiej, działającej przy Parafii Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży.

Błogosławił zarówno tych, którzy pracują w Żegludze Augustowskiej, jak i turystów. Rozmawiał z nimi, rozdawał również broszurki na temat Ognia Miłości Matki Bożej, a także ulotki o florenckiej pustelni św. Charbela.

Wraz z dziećmi i młodzieżą popłynął statkiem po jeziorze Niecko. I znów była modlitwa, rozmowy, błogosławieństwo. Ks. Jarosław transmitował pewien etap przejażdżki statkiem. Nie wszyscy jednak  przyjmowali błogosławieństwo. Pan kapitan w pewnym momencie upomniał księdza, by nie przeszkadzał turystom, jednak niektórzy podchodzili, by otrzymać w tym trudnym czasie błogosławieństwo. Był wielki kontrast na statku – ksiądz mówił niektórym o miłości do Matki Bożej, o św. Charbelu, natomiast przez głośniki pewna pani opowiadała o rzeźbie „nagiej Zośki” na brzegu jeziora…

Ksiądz pobłogosławił też wszystkich, którzy brali udział w transmisji. Po rejsie przeprowadził interesującą rozmowę z osobą, która w roku 1995 była świadkiem rejsu ze św. Janem Pawłem II.  Wywiad ten, przetłumaczony także na język włoski wyemitujemy już jutro na portalu padrejarek.pl i  kanale CharbelTV na YouTubie.

Leave a reply

Your email address will not be published.