Gdy ludzie nie mogą iść do koscioła, kościół przyjeżdża do nich (20. 05. 2020)

 
 
 

Ktoś zapytał wczoraj ks. Jarosława, dlaczego zaczął jeździć po Polsce… z kaplicą. Odpowiedź jest prosta: to odpowiedni czas, aby wychodzić do ludzi. Jeśli sami nie mogą przyjść do kościoła, to kościół przyjeżdża do nich. Mała, mobilna kaplica, nikt nie musi do niej wchodzić – wystarczy, że zostaną otwarte okna i już świątynia wybudowana. A później zacząć głosić Słowo Boże i budowana jest świątynia duchowa.
Pielgrzymka ks. Jarka nie kończy się w Wadowicach, gdzie dotarł w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – będzie z tą kaplicą mobilną udawał się w różne zakątki Polski i Europy, z różną częstotliwością, aby głosić Ewangelię i przypominać postać świętego Papieża-Polaka. Przecież to jego rok, jak ogłosił polski Sejm.

-Nie wystarczą wystawy i koncerty, których nawiasem mówiąc – nie udało się zrealizować, więc pomyślałem, że to będzie najpiękniejszy prezent dla św. Jana Pawła II, gdy taka kaplica na kołach zatrzymuje się na parkingach, stacjach benzynowych – mówi ks. Jarek. – Zachęcam: podejdźcie tylko na 2 metry, zobaczcie tę kaplicę, mam tu relikwie świętych. Powiem wam coś o nich i wam pobłogosławię.
Jak zdążył się już przekonać ks. Jarek, to naprawdę działa… Dobrym miejscem są zwłaszcza parkingi dla tirów. – Skoro mógłbym się tam zatrzymywać, proponując kierowcom wspólną modlitwę, byłoby to czymś zapewne dobrym i pięknym. Pewnie święci Jan Paweł II i Charbel też by się tam zatrzymywali – dodaje ks. Jarosław.
Wczoraj pokonując kolejne kilometry, przejeżdżał przez Częstochowę. Nie mógł się nie zatrzymać, aby pójść do Matki Najświętszej i modlić się przed Cudownym Obrazem. Przyrzekł wielu Włochom, że podziękuje Matce Bożej w imieniu ich i własnym, a także przeprosi za formy udzielania Komunii św., które trudno im zaakceptować. Ze względu na to przeszedł na kolanach wokół wizerunku Maryi.

-To ogromna radość, móc po czterech miesiącach przyjść do Matki i zawierzyć Jej całą Ewangelizację – mówi ks. Jarek.
Dzisiaj, jak codziennie, Msza św. i majówka – po włosku od godz. 18.30, a po polsku od 20.

Leave a reply

Your email address will not be published.