Przyjacielskie spotkanie w Watykańskim Biurze Prasowym

 
 
 

Jak w każdą środę ks. Jarek wygłosił wczoraj  katechezę w języku włoskim i polskim. Tym razem mówił sprzed Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Katechezę można odtworzyć na naszym portalu. – Portalu, bo dziś dowiedziałem się od Grega Burke, nowego rzecznika Ojca Świętego, szefa Watykańskiego Biura Prasowego,   że przy tylu treściach, formie i tak dużej oglądalności to już  nie jest strona, lecz portal internetowy – mówi ks. Jarek.

Zamianowany 11 lutego nowy dyrektor Watykańskiego Biura Prasowego, który na tym stanowisku zastąpił ks. Lombardiego, ma 56 lat i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Przez ostatnie lata pracował dla telewizji FOX. Z ks. Jarosławem   znają się bardzo dobrze – razem brali udział w pielgrzymkach za pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta XVI. Obaj są akredytowani przy Stolicy Apostolskiej ponad 20 lat. Ks. Jarek był korespondentem jednej z polskich telewizji jeszcze studiując na prowadzonym przez Opus  Dei Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, na którym wykładowcą dziennikarstwa   był właśnie Georg Burke (członek Opus Dei). Ks. Cielecki należał do jednej z pierwszych  grup jego studentów.  – Jeszcze wczoraj wspominaliśmy, jak zdawałem u niego egzamin – mówi ks. Jarek. – Mogłem mu też przedstawić plany rozwojowe portalu. Ks. Jarosław zamierza m.in.  umieszczać  tam materiały Vatican Serviece News – agencji, której jest dyrektorem i która od wielu lat jest na stałe akredytowana przy Stolicy Apostolskiej.

Było to więc przyjacielskie spotkanie zakończone życzeniami: Pamiętaj, że my, czyli Domy Modlitwy św. Charbela, które wciąż powstają w krajach Europy – będziemy otaczać Cię modlitwą. Greg uśmiechnął się i serdecznie podziękował – relacjonuje ks. Jarek. Można to zobaczyć na filmie.

Dziś wieczorem ks. Jarosław poprowadzi spotkanie modlitewne koło Pompei w mieście Granganio, w kościele św. Marka. Rozpocznie się ono o godz. 18, a zakończy je Msza św. i modlitwa przez wstawiennictwo św. o. Charbela. – Te modlitewne spotkania są dla mnie ważne, bo rozpoczynamy powoli myślenie o trzecich Dniach św. Charbela, które odbędą się właśnie tutaj w październiku przyszłego roku – mówi ks. Jarosław.

 

(oprac. BRS)

14.07.2016

Leave a reply

Your email address will not be published.