Historyczne wydarzenia we Florencji 15.08.2021

 
 
 

We Florencji koło Iłży, w parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela trwają kilkudniowe uroczystości odpustowe. Już od piątku przybywają tam pielgrzymi z różnych stron Polski, a także z Italii. Jedną z włoskich grup ks. Jarosław przywiózł o 2 w nocy z piątku na sobotę.

Piątek 13 sierpnia 2021 roku zapewne przejdzie do historii z dwóch ważnych powodów – po Mszach św. wieczornych  z sanktuarium wyruszyła procesja, w której niesiono figurę Matki Bożej przywiezioną i poświęconą w Medjugorje. W procesji szli Polacy i Włosi niosąc zapalone świece. Zatrzymywali się w kilku miejscach, by odmówić szczególną modlitwę. Figura Maryi została przeniesiona do kamiennej groty koło błękitnego krzyża, gdzie pozostanie już na zawsze.

 Jeszcze przed wyruszeniem procesji, ks. Jarosław poświęcił umieszczoną w sanktuarium tablicę upamiętniającą postać Śp. Orlando Dello Ioio, który zmarł we Florencji 24. czerwca 2021 roku. Słowa na tablicy są bardzo wymowne: Cierpiał z miłości, umarł aby żyć. Pierwszy pielgrzym z tego miejsca do raju. Orlando Dello Ioio. Tablicę odsłoniła Lena – wdowa po Orlando.

Wczoraj, w sobotę 14 sierpnia, dzień we Florencji pielgrzymi rozpoczęli modlitwą w świątyni. Po wspólnym posiłku wszyscy poczuli się bardzo potrzebni i rzucili się do pracy. Włosi dekorowali sanktuarium i jego otoczenie. W południe modlitwą do Ducha Świętego w języku polskim i włoskim rozpoczęto skupienie modlitewne. Następnie wspólnie odmówiono Różaniec. Wielu zebranych mogło wysłuchać świadectw, m.in. Moreno, włoskiego instruktora karate i przedsiębiorcy, który opowiadał, jak ciężko było mu się wyrwać ze szponów szatana.

Świadectwo złożył również ks. Emil Ostaszewski, proboszcz parafii KKN w Białymstoku.

O godz. 15 odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej ks. Jarosław wygłosił katechezę, która zostanie na naszym portalu emitowana w tych dniach. Kolejnym nabożeństwem, poprowadzonym przez ks. bpa Adama Rośka była Litania do Matki Bożej.  Wieczorem, jak zawsze odprawione zostały 2 Msze św. – po włosku i po polsku. Przewodniczył im głosił kazania ks.. Jarosław. O godz. 21 apel poprowadził bp. Adam Rosiek. Po modlitwie i słowie Biskupa rozpoczęła się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 10. O tej godzinie rozpocznie się dzisiaj nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

Wcześniej, bo o godz. 8 transmitowane też będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiejszej sumie odpustowej o godz. 12 będzie przewodniczył bp. Adam, obecny też będzie bp Andrzej i inni kapłani. Po Mszy św. wokół świątyni przejdzie procesja. Uroczystość zakończy odśpiewanie Te Deum.

Leave a reply

Your email address will not be published.