Iluż by i dzisiaj chciało ukrzyżować Boga… (14.04.2019)

 
 
 

W dzisiejszą Niedzielę Palmową przed południem ks. Jarosław przewodniczył Mszy św. w kościele św. Marka w Gragnano koło Pompei. Wraz z nim Eucharystię koncelebrował proboszcz ks. Emanuele Rosanova.

Na początku ksiądz Emanuele poświęcił palmy. Jak w każdej świątyni na całym świecie odczytano Mękę naszego Pana i Zbawiciela. Po Ewangelii ks. Jarosław wygłosił homilię, nawiązując do Misterium Męki Pańskiej. Pytał: – Czyż dzisiaj nie powtarza się wszystko to, co wydarzyło się w Jerozolimie ponad 2 tysiące lat temu? Iluż jest i i dzisiaj tych, którzy zapierają się i wstydzą wiary, iluż drwi z tych, którzy wierzą, iluż by również dzisiaj chciało ukrzyżować Boga, najpierw krzyżując osobę, która wierzy. Iluż jest tych po lewej stronie, którzy nie uwierzyli, że Syn Boży oddaje życie za każdego człowieka. Jest jednak bardzo wielu tych po prawej stronie, którzy mówią: Panie, wierzę, że Ty jesteś Mesjasz, wspomnij na mnie w godzinę śmierci.
Na koniec homilii ks. Jarosław powiedział: – I dziś doświadczamy tego, że szatan pragnie zabić to, co piękne. Wspomniał tragicznie zamordowanego w Warszawie Marka ze wspólnoty neokatechumenatalnej i jego syna – kapłana. – Oto śmierć męczeńska – mówił – która porusza każde serce osoby wierzącej w mojej ojczyźnie, Polsce. – Cóż będzie mógł powiedzieć na pogrzebie swojego taty jego syn – ksiądz?
Wszyscy modlili się za zamordowanego Marka.
Kto zna język włoski, może wysłuchać tej homilii w oryginale.

Po Komunii św. ks. Jarek złożył życzenia proboszczowi i wszystkim w Gragano – przede wszystkim błogosławieństwa i zdrowia. Ks. Emanuele odwzajemnił je życząc wiele dobra ks. Jarkowi, który do Gragnano powróci 29 maja. W Mszy św. uczestniczyła grupa z Avellino – przybyli, aby modlić się przed figurą św. Charbela i otrzymać błogosławieństwo.
Po Mszy św. z kościoła św. Marka wyruszyła procesja z palmami do parafialnej świątyni Corpus Domini. Zobaczmy tę piękną procesję, przepełnioną radością.

(oprac. BRS)

Leave a reply

Your email address will not be published.