Im więcej w nas Boga, tym mniej złości i nienawiści (10.02.2019)

 
 
 

Kończą się dzisiaj trwające od soboty dni skupienia, które ks. Jarek określił jako „małe rekolekcje”. Odbywają się one w sanktuarium Matki Bożej della Libera w Castellammare di Stabia. Wczorajsze modlitewne spotkanie zakończyło się bardzo późno. Od godz. 21 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a o północy ks. Jarosław poprowadził modlitwę wynagradzającą Panu Jezusowi i Matce Najświętszej za wszelkie odstępstwa od wiary, znieważenia, niewinnie przelewaną krew dzieci, aborcje, za profanacje Najświętszego Sakramentu i za brak miłości pomiędzy ludźmi, także w wielu rodzinach.

Kto chciał, mógł towarzyszyć księdzu w tej modlitwie, leżąc krzyżem na posadzce w najwyższym uniżeniu przed Bogiem. Ks Jarek przypomniał, że tak modlił się często św. Jan Paweł II.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od modlitwy porannej, podczas której wspólnie odmówiono jutrznię, a ks. Jarek uczynił krótką refleksję nawołując m.in., aby zawsze dzień rozpoczynać z Bogiem – dziękując Mu za każdą chwilę życia, aby od rana błogosławić w sercu wszystkich w domu, znajomych, a także nieprzyjaciół. Ks. Jarosław prosił też, abyśmy podejmowali głębszą pracę nad sobą. – Im więcej Boga w nas, tym mniej złości, przekleństw i nienawiści. Trzeba walczyć z porannym kiepskim humorem i złością, niech w nasze serce wlewa się balsam Bożej miłości, abyśmy mogli innych obdarowywać od początku dnia pokojem i miłością. Wtedy będziemy budować taki mały przedsionek, który nas poprowadzi do raju. A tam przecież wszyscy chcemy się znaleźć – mówił ks. Jarek.

Przed południem poprowadził też Drogę Krzyżową pięknej okolicy sanktuarium, skąd roztacza się zachwycający widok. Jeżeli będą możliwości techniczne, relacja z Drogi Krzyżowej jeszcze dziś znajdzie się na naszym portalu.
Za kilka godzin rozpocznie się Msza św., która zakończy dwudniową modlitwę osób należących do Domów Modlitwy św. Charbela w Gragnano i jego pobliżu. Relacja z tego niedzielnego wydarzenia – już jutro.
(oprac. BRS)

Leave a reply

Your email address will not be published.