Italia zjednoczona w modlitwie “Różaniec bez granic”(07.10.2017)

 
 
 

Na całym świecie wielu ludzi pragnie się dzisiaj przyłączyć do modlitwy różańcowej w Polsce – wziąć udział w modlitwie „Różaniec bez granic.” Tak jest również w Italii – od Neapolu po północ kraju. W różnych miejscach zwrócono się do wiernych z prośbą, by połączyć się duchowo z modlącymi się w naszej Ojczyźnie.
Ks. Jarosław rozpoczyna dzisiaj dwudniowe rekolekcje w Crespano del Grappa w sanktuarium Matki Bożej del Covolo.To właśnie tam w XII wieku Matka Boża ukazała się małej pasterce, która była głuchoniema. Madonna przekazała tej dziesięcioletniej dziewczynce prośbę, aby w tym miejscu wybudowano sanktuarium dla Niej, obiecując wszystkim, którzy tam będą przybywać, że ich modlitwy zostaną wysłuchane i otrzymają łaski, o które proszą. Zapraszamy do obejrzenia na naszym portalu filmu powtórkowego z historii tego objawienia.

  • Po południu wszyscy uczestnicy rekolekcji będą odmawiać modlitwę różańcową, a przed sanktuarium chcemy utworzyć z ludzi kontury Italii, tak jak by granice kraju – mówi ks. Jarosław. – Będzie to modlitwa w łączności.
    Polska inicjatywa odbiła się w Italii głośnym echem – wiele osób wyraża wdzięczność Polsce, że daje taki przykład modlitwy różańcowej i zawierzenia Matce Bożej. Dlatego stowarzyszenie przewodników po sanktuariach maryjnych zaprosiło na podobną modlitwę, która odbędzie się we Włoszech 13 października o godz. 17.30. Nie będzie to zapewne tak szeroka akcja jak w Polsce, ale organizatorzy proszą, aby wierni zgromadzili się w świątyniach odmawiając różaniec i błagając Matkę Boża o ratowanie Włoch i Europy od nihilizmu i negacji chrześcijaństwa.
  • Bądźmy dzisiaj zjednoczeni. W czasie rekolekcji w Crespano jesteśmy złączeni w modlitwie ze wszystkimi w Polsce – zapewnia ks. Jarosław.

Leave a reply

Your email address will not be published.