Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/danutals/domains/padrejarek.pl/public_html/wp-content/themes/belief/lib/php/extra.class.php on line 338
PADRE JAREK » Oficjalna strona ks. Jarosława » Każdy będzie miał wrażenie, że Maryja na niego patrzy (07.04.2021)

Każdy będzie miał wrażenie, że Maryja na niego patrzy (07.04.2021)

 
 
 

Od kilku dni – mówi ks. Jarosław, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży – przeżywamy ogromną radość. Otrzymaliśmy wiadomość, że do parafii przybędzie figura Matki Bożej z Medjugorje, która stanie w niedużej grocie obok kilkunastometrowego, niebieskiego krzyża się koło pustelni. – Niesamowite jest to, że Matka Boża przedstawiona w tej figurze spogląda w dół – każdy kto podejdzie, będzie miał wrażenie, że Ona na niego patrzy.

Maryja ma bardzo piękne oblicze – kiedy w minioną niedzielę niemal dwumetrowy posąg został przywieziony przez Gabrielę i Giuliano do Włoch, wiele osób, ich rodziny, oczekiwały na zewnątrz. Powitanie było takie, jak gdyby to żywa Maryja przybyła do nich.
Gabriela i Giulano są wyznania prawosławnego stanowią ekumeniczny Dom Modlitwy św. Charbela. Domy zakładane były przez ks. Jarosława, a po jego przejściu do Katolickiego Kościoła Narodowego ich rodzina, ustanowiona dekretem wydanym przez biskupa Adama Rośka, stała się ekumeniczna.


Kiedy Giuliano i Gabriela wyruszyli z Medjugorje do Włoch, zakupili również dla Maryi koronę z 12 gwiazdami; prawdopodobnie będzie to pierwsza tak ukoronowana Królowa Pokoju.

Po przywiezieniu do Florencji figura na pewien czas zostanie umieszczona w powstającym sanktuarium Matki Bożej, aby wielu mogło się przed nią modlić. Po wybudowaniu koło błękitnego krzyża groty z kamienia, będzie tam przeniesiona.
Ks. Jarosław pragnie, by stanął tam również mały ołtarz polowy, przy którym odbywać się będą Msze św. i uroczystości.

Leave a reply

Your email address will not be published.