Kolęda we Włoszech. Dziś o godz. 16 Msza św. po polsku 9.1. 2022.

 
 
 

Od kilku dni ks. Jarosław przebywa w Italii, jak czyni to każdego miesiąca. Kiedy w minioną środę przyjechał do Włoch, zatrzymał się koło miasta Udine w jednym z Domów Modlitwy św. Charbela, gdzie przewodniczył Mszy św

Udine w jednym z Domów Modlitwy św. CharbelaA Casa di San Charbel a Udine

. W ten sposób rozpoczął kolędę, czyli błogosławieństwo rodzin i domów we Włoszech, o które prosili wierni. Pierwsze zaproszenia napłynęły z północy Włoch, z Domów Modlitwy św. Charbela, które zakładał będąc jeszcze kapłanem Kościoła rzymskokatolickiego. – Dla nas nic się nie zmieniło… Gdy pełnisz posługę w Katolickim Kościele Narodowym, jesteś tym samym księdzem, z tym samym – a może jeszcze większym – zapałem, by głosić Chrystusa. Przynosisz Go nam w tym trudnym czasie – drzwi naszych domów wciąż są otwarte dla ciebie, bo wiemy jak bardzo nas kochasz – takie słowa usłyszał ks. Jarosław w niejednym domu.Ks. Jarosław wcześniej zapowiedział, jak ma przebiegać jego duszpasterska wizyta i Włosi bardzo starannie się do niej przygotowali – wszędzie na stole z białym obrusem stał krzyż, woda święcona oraz świeca. Wszyscy po wejściu księdza rozpoczynali modlitwę, a on błogosławił krzyżem, który potem, każdy klęcząc całował.

Dom Modlitwy św. Charbela w BergamoCasa di preghiera di San Charbel a Bergamo

Ksiądz kropi nie tylko jedn pomieszczenie, ale cały dom łącznie z garażem. Nie było rodziny, u której zatrzymałby się krócej niż 20 minut. W niektórych miejscach spowiadał, bo ktoś tego zapragnął i to czasem po wielu latach. Kolędowanie trwało od rana do godz. 18. 30, kiedy rozpoczyna się Msza św., zazwyczaj sprawowana w Domach Modlitwy św. Charbela i transmitowana przez CharbelTV. – To błogosławieństwo to znak wielkiej wiary, odwagi i miłości do Boga, przynosi nam ogromną ulgę i pomoc – mówią Włosi.
Ks. Jarek po kilku godzinach kolędowanie w Udine pojechał do Rossano Venetto, gdzie znajduje się kaplica pw. św. Antoniego. 6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli chodził po kolędzie i błogosławił rodziny w tej miejscowości, a nazajutrz 100 km dalej, blisko Werony i jeziora Garda. Wczoraj, w sobotęm pojechał kolejne 100 km, bliżej Mediolanu koło Bergamo, gdzie sprawował w jednym Domów Modlitwy Mszę św., na której zgromadzili się również inni czciciele św. Charbela.

Była modlitwa i wspólny obiad w “IL GIARDINO”-Benedizione e pranzo nella casa “IL GIARDINO”

W jednym miejscu na modlitewne spotkanie czekało kilkanaście osób, wśród nich chorzy. Ksiądz pobłogosławił też samotne matki i ich dzieci, które znalazły pomoc w placówce prowadzonej przez członków Domu Modlitwy św. Charbela. Była modlitwa i wspólny obiad. Wszyscy, którzy uczestniczą w kolędzie otrzymują obrazek ze Świętą Rodziną i błogosławieństwem św. Jana Pawła II. Zapraszamy do obejrzenia galerii z różnych miast i domów.

Dzisiaj, w uroczystość Chrztu Pańskiego, ks. Jarosław przemierzył z Bergamo kolejne 200 km do Rossano Venetto, gdzie o godz.16.00 odprawi Mszę św. w języku polskim, na którą serdecznie zaprasza. Modlących się w domach prosi i przygotowanie świec, które po kazaniu zapalimy i odnowimy przyrzeczenia Chrztu św. O godz. 17.45 transmitowana też będzie z kaplicy św. Antoniego modlitwa różańcowa po polsku i po włosku. O 18. 30 – jak zawsze – Eucharystia w języku włoskim.
W nadchodzącym tygodniu ks. Jarosław uda się na południe Włoch, gdzie będzie błogosławił domy i rodziny, odprawi Msze św. w Domach Modlitwy św. Charbela. Nim powróci do Polski, jeszcze raz pojedzie na północ Italii, gdyż bardzo wiele osób pragnie, by pobłogosławił i poświęcił ich mieszkania.
Wszędzie przestrzegane są bardzo ostre zasady sanitarne – nie ma podawania dłoni, wszyscy mają maseczki.

Leave a reply

Your email address will not be published.