Kolejni pielgrzymi spotkali się na modlitwie 18.09. 2021

 
 
 

Dzisiaj, kiedy wspominamy patrona Polski św. Stanisława Kostkę, w parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży trwa również dzień skupienia. Na wspólną modlitwę przybyli członkowie kolejnego z Domów należących do Ekumenicznej Rodziny Domów Modlitwy św. Charbela. Przed południem uczestniczyli w katechezie, była wspólna modlitwa. W południe ks. Jarosław przewodniczył Mszy św. i wygłosił kazanie.

Po Eucharystii wszyscy modlili się w celi św. Charbela przed Najświętszym Sakrametem, odmówili Litanię do Matki Bożej, modlitwę do św. o. Charbela, przyjęli błogosławieństwo i namaszczanie olejem z Annaya.
Pielgrzymi przybyli nie tylko z Domu Modlitwy, ale i z innych miejsc. Goście mogli zwiedzić pustelnię i sanktuarium. Był też wspólny obiad. Gdy tylko członkowie z Ekumenicznej Rodziny Domów Modlitwy św. Charbela wybrali się w drogę powrotną, przyjechały osoby spod Warszawy, aby adorować Najświętszy Sakrament – ich adoracja potrwa do wieczora.
Ks. Jarosław, proboszcz i kustosz florenckiego sanktuarium bardzo cieszy się, że to miejsce zaczyna tętnić prawdziwym życiem duchowym i ludzie przybywają tu przede wszystkim na modlitwę. Chociaż były też rozmowy, niektórzy pragnęli przystąpić do sakramentu pokuty.
W następnym tygodniu będą tu kolejne osoby, które już zapowiedziały swój przyjazd.
Święty Charbelu, prowadź do Jezusa i Maryi i wypraszaj dla nas u Boga łaski, których najbardziej teraz potrzebujemy.
Ks. Jarosław zaprasza każdego na modlitwę, do pustelni oraz sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela. (Florencja koło Iłży 9), najlepiej ze względu na obostrzenia sanitarne po telefonicznym kontakcie na numer: 510 597 648.
Msze św. w języku polskim odprawiane są codziennie o godz. 20, a w niedziele również o 11. O godz. 19 – Msza św. w języku włoskim.

Leave a reply

Your email address will not be published.