Koronacja cudownego wizerunku Matki Bożej we Florencji – już 15 sierpnia 2022 roku 26.11.2021

 
 
 

Pomimo że wczorajszy dzień był zwyczajny, zapisze się on głęboko w historii parafii Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży. Ks. Jarosław, proboszcz i kustosz ogłosił, że rok 2022 będzie tu naprawdę wyjątkowy.

Cudowny obraz Matki Bożej Dobrego Początku, który od roku 2008 peregrynuje po Polsce i Europie, a obecnie wśród rodzin w Małopolsce, przybędzie na stałe do sanktuarium 14 sierpnia.Powitamy wtedy Matkę Bożą w tym wizerunku w sposób najpiękniejszy, jak to po ludzku możliwe – zapowiada ks. Jarosław, który ogłosił również niespodziewanie, że dzień później, 15 sierpnia, cudowny obraz zostanie ukoronowany.
Złote wota – biżuterię – złożyło już na te korony wiele osób na całym świecie. Koronacja była przewidywana na rok 2023 – ks. Jarosław wystąpił jednak wczoraj do biskupa Adama Rośka, Pierwszego Biskupa Katolickiego Kościoła Narodowego, przedstawiając dokumentację peregrynacji i łask otrzymanych od roku 2008 i prosząc, aby ukoronował wizerunek w dniu 15 sierpnia 2022 r. – Nie wiem, dlaczego będzie to wcześniej, ale zapewne kryje się w tym coś, czego jeszcze nie znamy – mówi ks. kustosz.

Na sierpniowe uroczystości, pomimo szalejącej pandemii, pragnie przybyć wiele osób – zwłaszcza tych, które otrzymały łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej, którą nazywamy Dobrego Początku, czczonej w tym świętym wizerunku.
Dnia 8 grudnia rozpocznie się dziewięciomiesięczna nowenna przygotowująca na ten szczególny dzień. Jak by potwierdzeniem, że koronacja ma się odbyć właśnie w tym terminie, było świadectwo pani Moniki. Jej syn Paweł, mający dziś 33 lata, gdy przed czterema laty zobaczył wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku, stwierdził, że tak wyglądała kobieta – Matka Boża, która przyszła do niego, gdy jako czteroletni chłopiec leżał w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. Pojawiła się przy jego łóżku i nic nie mówiąc dotknęła jego nóg. Wyzdrowiał natychmiast. Maryja – Matka Boża miała na głowie koronę.
Zapraszamy do wysłuchania świadectwa złożonego wczoraj w sanktuarium we Florencji koło Iłży.

Leave a reply

Your email address will not be published.