Ks. Jarek prosi o cierpliwość (22.02.2020)

 
 
 

Ks. Jarosław bardzo serdecznie wszystkich pozdrawia, zwłaszcza tych, którzy należą do Katolickiego Stowarzyszeniowa Rodziny Domów św. Charbela. Podczas wczorajszej Mszy św. szczególnie modlił się o siły i łaski dla Was, ale przede wszystkim, abyśmy byli jedno. Pan Jezus zna nasze serca i tylko On wie, co się w nich dzieje.
Ks. Jarek nie mówił często o cierpieniu, które przeżywał w ostatnich latach – niewielu wie, że w ciągu minionej dekady przeszedł 5 operacji górnej szczęki, w której tworzyły się bardzo duże torbiele. Choroba wciąż nawracała i trzeba było nie tylko dokonać usunięcia zębów, ale także oczyścić kości, a czasem usunąć ich fragmenty.
Ostatni zabieg przeszedł 3 lata temu w Castellammare di Stabia koło Neapolu. Miał wówczas założone 16 szwów. 4 miesiące później trzeba było powtórzyć interwencję chirurgiczną, gdyż nie zauważono kolejnej powstającej torbieli.
Jak informowaliśmy, ostatnio ks. Jarek nie czuł się najlepiej, zwłaszcza w dniach, kiedy przychodziła gorączka. Trzeba było wykonać kolejne badania, aby dotrzeć do źródła choroby. Okazało się, że to ponownie infekcja podniebienia i kości górnej szczęki. Dlatego z początkiem marca ks. Jarek będzie miał kolejny zabieg w Italii lub w Polsce, o czym musi zdecydować. Prosi więc o cierpliwość – zapowiada, że gdy tylko upora się z tym problemem, powróci do swojej misji ewangelizacyjnej. Wznowi również katechezy na portalu, których zaprzestał ze względu na wynikające z choroby szczęki problemy z dykcją i estetyką. Módlmy się w intencji jego zdrowia.

Nie zapominajmy o ks. Jarku nie tylko w modlitwie, ale również wspierając finansowo portal, który przynosi wciąż nowe informacje. Także materiały, które przypominamy wciąż są bardzo aktualne i warto do nich powracać.

Barbara Rotter-Stankiewicz
(red. nacz. i właściciel portalu padrejarek pl.)

Leave a reply

Your email address will not be published.