Ks. Jarosław już w swojej parafii 15.10.2021

 
 
 

Ks. Jarosław powrócił już do swojej parafii we Florencji koło Iłży z włoskiej misji – tak ją nazywamy, bo w Italii powstały punkty misyjne Katolickiego Kościoła Narodowego, jak kaplica św. Antoniego w Rossano Veneto. W kazaniu na Mszy św. w języku w włoskim ks. Jarosław nawiązał do tego, abyśmy stali na straży i nie pozwalali na zmiany modernistyczne, które stały się modne również i w Kościele.
Natomiast podczas Mszy św. w języku polskim mówił o wartości małżeństwa i jego fundamencie, jakim jest miłość. Poruszył ten temat, ponieważ Eucharystia sprawowana była w intencji Marzeny i Roberta, którzy razem z rodziną przybyli z sąsiedniej miejscowości, by podziękować Bogu za 30 lat małżeństwa. Prosili też Matkę Bożą Wniebowziętą Dobrego Początku, św. Charbela i św. Jana Pawła II o łaski w dalszym życiu.
Jubilaci byli nieco zaskoczeni uroczystą oprawą, jaką przygotował na ich święto ks. Jarosław. Odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie, otrzymali też specjalne błogosławieństwo, a w darze wizerunek Matki Bożej i św. Charbela. Po Mszy św. udali się do pustelni prosząc św. Charbela o wstawiennictwo.
Wszyscy wzięli udział w nabożeństwie różańcowym, które zawsze jest transmitowane o 20.15.
Po modlitewnym spotkaniu w nowej salce przy pustelni po raz pierwszy wszyscy mogli porozmawiać przy herbacie i skosztować wypieków. Uroczysta inauguracja sali i nowych pomieszczeń odbędzie 22 października, po modlitwie ze św. Charbelem.
Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na transmisję Koronki do Bożego Miłosierdzia – będziemy przepraszać za wszelkie profanacje Eucharystii dokonane w ostatnim czasie, a także za sprowadzenie do Rzymu rzeźby „Brama piekieł”, która jest dziś inaugurowana.
Pamiętajmy dzisiaj również o ks. Jarosławie – z okazji jego urodzin. Prosi, by modlić się dla niego o łaskę zdrowia i siłę, by mógł głosić Ewangelię i wytrzymać wszelkie ataki, których ostatnio doświadczył i nadal doświadcza.

Leave a reply

Your email address will not be published.