Ks. Jarosław w parafii sekretarza Episkopatu Polski (19. 06. 2019)

 
 
 

W parafii Boby na Lubelszczyźnie urodził się i wychował bp. Artur Miziński, obecnie wybrany na drugą kadencję jako sekretarz Episkopatu Polski. Na zaproszenie proboszcza i dziekana tej parafii ks. Bogdana Kudelskiego, ks. Jarek przewodniczył wczoraj modlitwie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlono się w wielu intencjach, również w intencji bpa Mizińskiego, a także bpa Stanislava Stolarika. ordynariusza diecezji rożnawskiej na Słowacji, który właśnie wczoraj obchodził 41 rocznicę święceń kapłańskich. Ks. Jarek zapewnił go telefonicznie o pamięci w modlitwie tego dnia. Polecano też Bogu wszystkich chorych i cierpiących, szczególnie otoczono modlitwa 13-letniego Michała, którego ks. Jarosław przed Mszą św. odwiedził w domu i pobłogosławił olejem św. Charbela. Michał od dwóch lat choruje na glejaka.
Uroczystość rozpoczęła się od katechezy, którą wygłosił ks. Jarek. Można jej wysłuchać na naszym portalu. Przed Mszą św. wniesiono do kościoła relikwie świętych – Charbela i Jana Pawła oraz obraz Matki Bożej Niegowickiej, którą ks. Jarek nazywa Matką Bożą Dobrego Początku. Może to nie przypadek, że znalazł się on w parafii bpa Artura Mizińskiego, który rozpoczyna drugą kadencję na tym bardzo odpowiedzialnym stanowisku w Episkopacie.
Po nauce ks. Jarosław przewodniczył Mszy św., którą koncelebrował ks. dziekan Bogdan oraz ks. Andrzej z parafii Targowisko (kilka tygodni temu ks. Jarek prowadził tam modlitwę). Wygłosił również kazanie zarejestrowane przez Charbel TV. Zapraszamy do jego wysłuchania.

Po Komunii św. pobłogosławił kolejny Dom Modlitwy św. Charbela, który powstał niedaleko parafii Boby.
Na zakończenie Eucharystii księża udzielili błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła i św. Charbela. Ks. dziekan bardzo serdecznie podziękował ks. Jarosławowi.
Po Mszy św. rozpoczęła sie adoracja Najświętszego Sakramentu. Odmówiono Litanię do Serca Pana Jezusa oraz modlono się prosząc Boga o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Na koniec jak zawsze ks. Jarek pobłogosławił każdego olejem św. Charbela. Wczorajsza modlitwa trwała od godz. 17 do 20.30. Kościół, chociaż obszerny, był pełen ludzi – przybyło wielu młodych i dzieci. Księża byli zaskoczeni, że w powszedni dzień mimo upału przyszło tak wiele osób i tak wiele przystąpiło do Sakramentu Pokuty.

Po spotkaniu modlitewnym ks. Jarek udał się do rodzinnej parafii w Niegowici, gdzie będzie uczestniczył w uroczystościach Bożego Ciała. Już w piątek wyruszy z pielgrzymami do Rimavskiej Soboty na Słowacji, gdzie odbędą się w V Dni św. Charbela. Ks. Jarek zachęca, by przyjechał tam kto tylko może. Zaprasza serdecznie.
Wczoraj ks. Jarosław przeżył miłe zaskoczenie – został zaproszony telefonicznie, aby – podobnie jak w Bobach – poprowadzić modlitwę w jednej z parafii we Lwowie, ponieważ jest tam bardzo wielu czcicieli św. Charbela. do grona których należy także metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Już w dwóch lwowskich parafiach znajdują się relikwie libańskiego świętego. Drugie zaproszenie otrzymał ks. Jarek do parafii graniczącej z Białorusią.
Pamiętajmy w modlitwie o ks. Jarosławie, aby nie zabrakło mu sił ani zapału w głoszeniu Słowa Bożego, na które wielu oczekuje.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.