Ks. Jarosław w Pesaro myśli o… Niegowici

 
 
 

Zgodnie z planem powitanie relikwii świętych: o. Pio, Jana Pawła i Charbela w parafii portowej w Pesaro odbyło się w Godzinie Miłosierdzia. Jak na wczesnopopołudniową godzinę przybyło tam wiele osób – witali św. o. Pio z zapalonymi świecami, przy biciu dzwonów oraz śpiewie Laudato si…Ks. Jarek poprowadził modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia, a po niej wygłosił ponad 40-minutową katechezę o św. o. Pio. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą przebłagalną oraz modlitwa o uzdrowienia i uwolnienia za wstawiennictwem św. o. Pio. – Potem wszyscy mogli ucałować relikwie – widać było, jak bardzo ludzie to przeżywali, bo rzadko mieli okazję, by samemu podejść do relikwii i je ucałować – mówi ks. Jarosław. – Bardzo się ucieszyłem, ponieważ wczoraj i dzisiaj zgłosiły się osoby, które chciały złożyć świadectwo, że podczas ostatniej modlitwy o uzdrowienia otrzymały łaskę uzdrowienia z różnych chorób. Odesłałem je przed Najświętszy Sakrament, mówiąc: Dziękujmy Jezusowi.
Zakończeniem modlitewnego spotkania była Eucharystia, której przewodniczył don Marco, który jest egzorcystą diecezjalnym, a koncelebrował z nim ks. Jarosław.

 • Noc ze środy na czwartek był trudniejsza, gdyż o 1.37 przeżyliśmy trzęsienie ziemi. Mogę tylko zaświadczyć, że nie jest to miłe uczucie, gdy śpisz i nagle budzisz się, a wszystko wokół drży. W czasie adoracji wszyscy błagali Boga, by wyciszył trzęsienia ziemi – mówi ks. Jarek.
  Dziś modlitwy w Pesaro zaczną się o godz. 15, jednak tak jak wczoraj, od godz. 10 do 13 w salce obok zakrystii ks. Jarek przyjmuje ludzi na indywidualne spotkania, rozmowy i spowiedź. A ludzi w kolejce jest sporo…
  I jeszcze informacja poza wydarzeniami w Pesaro – wczoraj nowy nuncjusz apostolski abp. Salvatore Pennacchio został przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę i złożył listy uwierzytelniające. Obejmijmy go modlitwą, zwłaszcza w Domach św. Charbela, w których działalności jest dobrze zorientowany. Poinformował go o niej ks. Jarosław, który zna arcybiskupa osobiście. Korespondują ze sobą, a niedawno spotkali się również na Watykanie w domu św. Marty, gdzie ks. Jarek ofiarował mu książkę i filmy o św. Janie Pawle II. Bardzo go ten podarunek ucieszył: To będą informacje o kapłaństwie Jana Pawła, które mogę gdzieś zacytować – stwierdził. Na naszej stronie zamieszczamy też rozmowę z abp. Juliuszem Januszem, nuncjuszem apostolskim w Słowenii, który znał dobrze Jana Pawła II.
  W dniu imienin Karola, 4 listopada zawsze biegnie ks. Jarek myślą do wydarzenia, jakie miało miejsce w parafii Niegowić, gdzie w 1999 roku odsłonięto pierwszy pomnik ks. Karola Wojtyły . Wprawdzie od kilku tygodni w Gdowie stoi również pomnik księdza Karola, ale niegowicki jest i na zawsze pozostanie jedynym na świecie, który zobaczył i uczynił przy nim znak krzyża sam Jan Paweł II – mówiąc: Kto kocha Maryję i Jezusa jest zawsze młody.
  (oprac. BRS)
  4.11.2016

Leave a reply

Your email address will not be published.