Ksiądz – ojciec swoich siedmiorga dzieci skończył 100 lat(Vatican Service News – 05.06.2019)

 
 
 
To niesamowita historia ks. Probo Vaccariniego, który mimo sędziwego wieku wciąż jest proboszczem i aktywnie angażuje się w życie parafii. Jest katolickim księdzem a zarazem ojcem swoich dzieci . Czterech synów również wybrało kapłaństwo.

Probo Vaccarini urodził się 4 czerwca 1919 r. Po udziale w kampanii rosyjskiej w czasie II wojny światowej, skończył szkołę i całe lata pracował jako geodeta. Z małżeństwa z Anną Marią miał siedmioro dzieci. Trzy córki założyły rodziny, a wszyscy synowie wybrali drogę służby Bogu i zostali kapłanami. Żona zmarła, gdy miał 51 lat. Coraz mocniej zaczął angażować się w życie Kościoła najpierw został akolitą, a następnie diakonem stałym. Ponieważ był wielkim czcicielem św. ojca Pio, którego poznał, jako dziecko i który był jego kierownikiem duchowym, organizował też pielgrzymki do San Giovanni Rotondo. Właśnie tam, w czasie Mszy poczuł, że Bóg chce aby został kapłanem. „Dzieciom mój pomysł się spodobał i bardzo mi pomagały, by mógł zrealizować swój cel” – mówi ks. Vaccarini. Święcenia przyjął jako 69-latek. W tym celu otrzymał specjalne pozwolenie Stolicy Apostolskiej. „Mam na karku 30 lat kapłaństwa, a wciąż czuję radość i entuzjazm, jak w dniu święceń” – wyznaje.

Uroczystości jubileuszowe odbyła się w katedrze w Rimini, mieście z którym związał całe swe życie. Przewodniczył im będzie miejscowy ordynariusz, a przy ołtarzu razem ze stuletnim ojcem stanęli czterej synowie-kapłani.

Leave a reply

Your email address will not be published.