„Małe rekolekcje” w Castellammare Di Stabia (10.02.2019)

 
 
 

Wczoraj po południu rozpoczęło się dwudniowe skupienie modlitewne w Castellammare Di Stabia, w sanktuarium Matki Bożej Uwolnienia. Prowadzi je ks. Jarosław, a uczestniczą w nim należący do Domów Modlitwy św. Charbela w Gragnano i sąsiednich miejscowościach. Dwie osoby przybyły aż z Manfredonii koło San Giovanni Rotondo. Niektórzy zdecydowali się pozostać na noc w klasztorze kapucynów, inni wrócili do swoich domów. Modlitewne skupienie rozpoczęło się przed sanktuarium położonym wysoko nad zatoką Castellammare di Stabia. W procesji wniesiono do świątyni obraz św. Charbela, który ustawiono przy głównym ołtarzu obok Matki Bożej.
Ks. Jarosław wygłosił katechezę, której przesłanie brzmiało: „Uciekamy się do Ciebie, Matko, bo Ty jesteś naszym jedynym ratunkiem”. U stóp Matki Bożej ofiarował wszystkich biorących udział w tych małych rekolekcjach, ich bliskich i rodzinę Domów św. Charbela. Jak zawsze odśpiewano pieśń do Ducha Świętego. Po katechezie ks. Jarosław spowiadał, a wierni odmawiali różaniec.
Następnie rozpoczęła się Msza św. W kazaniu ks. Jarek mówił o relacji z Bogiem – wzywał do odpowiedzenia sobie na pytanie, jaka ona jest naprawdę.
Po wspólnej kolacji, o godz. 21 rozpoczęto adorację Najświętszego Sakramentu, która trwała w milczeniu do godz. 24. O północy zakończyła się modlitwa wynagradzającą Panu Jezusowi za wszelką obrazę, zwłaszcza profanacje Najświętszego Sakramentu, odstępstwa od wiary, wszelkie działania w różnych formach okultyzmu, za dokonane aborcje, niewinnie przelaną krew dzieci, za pogardę, nienawiść wobec drugiego człowieka oraz w innych intencjach. W tym czasie uczestnicy modlitewnego spotkania wraz z ks. Jarosławem leżeli krzyżem przed Najświętszym Sakramentem, błagając: Panie Jezu, zmiłuj się nad nami, przebacz też wszelkie odstępstwa związane z nieposzanowaniem miejsc świętych, Bogu poświęconych.

Jak mówi ks. Jarek, w klasztorze, gdzie nocują pielgrzymi, panują surowe warunki, związane przede wszystkim z brakiem ogrzewania. Daje się we znaki wilgoć i chłód.
Niedziela, drugi dzień skupienia rozpocznie się modlitwą poranną o godz. 7. 30. a zakończy Mszą św. o godz. 16 i udzielonym przez ks. Jarosława błogosławieństwem krzyżem misyjnym.

(oprac. BRS)

Leave a reply

Your email address will not be published.