Matka Boża odwiedzi rodziny, by uporządkować nasze serca, 2.10. 2023

 
 
 

Rozpoczęty wczoraj październik – zapewne na długo zapisze się w naszej pamięci. Ks. Jarosław,
Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku we Florencji koło Iłży, w pierwszym dniu miesiąca poświęconego Maryi, odmówił przed wizerunkiem ukoronowanej Matki Bożej Dobrego Początku. tzw. suplikę do Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego.

Na ołtarzu ustawiono obraz błogosławionej Rodziny Ulmów. Była więc modlitwa w intencji rodzin, a także w intencji ojczyzny, aby Polacy patrzyli sercem, byli czujni i by dokonali wyborów politycznych zgodnie z sumieniem.


Wczoraj po przedpołudniowej Mszy św. z Sanktuarium we Florencji wyruszyła kopia cudownego wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku, by peregrynować do rodzin, które zgłosiły lub zgłoszą chęć przyjęcia obrazu. Pierwsze rodziny z parafii już zabrały wizerunek do domu. Aby to uczynić, za pośrednictwem SMS lub WhatsApp nr tel. 48 510-597-648, lub na e-mail: dmcharbela@gmail.com należy przesłać swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania łącznie z województwem, numer telefonu.


Ksiądz Jarosław wymienił wiele intencji, w jakich powinniśmy się modlić w czasie peregrynacji. Prosić można m.in. o przemianę ludzkich serc, o miłość w rodzinach, błagać o przebaczenie za wszelkie odstępstwa od wiary, za grzechy – także za grzechy kapłanów, które ostatnio tak bardzo poruszyły opinię społeczną i poraniły wierzących, za profanacje Najświętszego Sakramentu czy też upokorzenie Najświętszej Maryi Panny. Zanosić też będziemy modlitwy osobiste. W miarę możliwości ks. Jarosław w niektórych domach, w których przyjęty zostanie obraz Maryi, będzie sprawował Mszę św. Jak długo będzie trwała peregrynacja – nie wiemy. Ks. Jarosław mówi, że to Matka Boża zdecyduje do kogo pójść, mimo że nam się wydaje, iż to my Ją zapraszamy. Jeżeli mieszkanie jest nieuporządkowane, trzeba je posprzątać – Matka Boża przychodzi uporządkować nasze serca, a także relacje w naszych rodzinach.

Leave a reply

Your email address will not be published.