Medale Gwardii Szwajcarskiej dla krakowian z wydawnictwa Esprit (13.02.2018)

 
 
 

Jak mogliśmy zobaczyć we wczorajszych wiadomościach z placu św. Piotra, do Rzymu przybyli przedstawiciele wydawnictwa Esprit z Krakowa. Wydawnictwo to istnieje od 12 lat, opublikowało już kilkaset publikacji, w  milionowych egzemplarzach. Ks. Jarosław już wcześniej zapoznał się z wydawnictwem i jego publikacjami i dostrzegł, że jest ono nastawione na ewangelizację, a także na przekazywanie myśli Jana Pawła II i innych świętych, broniące również tradycji Kościoła. Opowiedział o tym wydawnictwie komendantowi Gwardii Szwajcarskiej – wtedy zrodziła się myśli, aby przedstawiciele krakowskiej oficyny mogli odwiedzić watykańskie koszary i spotkać się z komendantem.
Do tego pięknego spotkania doszło wczoraj. Padło podczas niego wiele słów wdzięczności, a na koniec pani Agnieszka Rudziewicz – wiceprezes wydawnictwa, Kazimierz Bocian i Piotr Mistachowicz – jego współwłaściciele oraz Krzysztof Gędłek – szef promocji i marketingu otrzymali pamiątkowe medale od komendanta Gwardii Szwajcarskiej Christopha Grafa. Przedstawiamy dzisiaj materiał filmowy z tego spotkania, zarejestrowany przez Charbel TV.

Dzisiaj rano ks. Jarosław będzie sprawował Eucharystię w polskiej kaplicy w Grotach Watykańskich. Msza św. będzie w języku polskim, a wezmą w niej udział goście z wydawnictwa Esprit.

Dodaj komentarz