Modląc się za zmarłych

 
 
 

Rano w Dzień Zaduszny ks. Jarosław sprawował Mszę św. w podziemiach Bazyliki św. Piotra w tzw. polskiej kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wcześniej modlił się przy grobie św. Jana Pawła II, który sam umierając, nauczył wszystkich umierać z godnością.

IMG-20151102-WA0012
Z Bazyliki ks. Jarek udał się do kościoła św. Anny na terenie Watykanu. Zszedł do jego podziemi, gdzie znajduje się cmentarz. – W modlitwie szczególnie polecałem wszystkich bliskich, którzy odeszli, także zmarłych z rodzin Domów Modlitwy św. Charbela – mówi ks. Jarosław.

.

Po południu udzielił wywiadu dla telewizji Telepace, która w najbliższych dniach będzie emitowała film „Wikary z Niegowici” – reżyserowany i zrealizowany przez ks. Cieleckiego. - Bardzo się cieszę, bo w tej największej telewizji katolickiej Włoch zostanie wyemitowany kilka razy – mówi ks. Jarek.
Film o początkach kapłańskiej drogi ks. Karola Wojtyły zna zresztą wielu Włochów – był prezentowany na licznych pokazach, wyświetlany m.in. w Watykanie oraz w kinach w Palermo czy w Vicenzy. W Polsce pozostał niezauważony...

.
Wieczorem ks. Jarek „oprowadził” widzów Charbel TV po rzymskim muzeum dusz w czyśćcu cierpiących. Ze względu na grube mury kościoła i szyby w gablotach transmisja nie była najlepsza pod względem technicznym, ale niezmiernie interesująca, o czym można się przekonać odtwarzając ją na naszej stronie.
Dziś ks. Jarek wyjechał na południe Włoch, gdzie rozpoczyna cykl spotkań i celebracji. O godz. 18 będzie sprawował Mszę św. na cmentarzu w Castellammare di Stabia, pojutrze - w dniu św. Karola - w jednym z pobliskich sanktuariów (o godz. 18). Msza ta będzie transmitowana, natomiast nie będzie już środowej wieczornej katechezy.
W piątek uroczysta Msza św. w Gragnano w parafii Bożego Ciała, a po niej projekcja kolejnego filmu ks. Cieleckiego „Spotkanie świętych”.
W najbliższą niedzielę o 9.30 ks. Jarek będzie sprawował Eucharystię w Pompejach – być może będzie ona transmitowana. Msza św. będzie odprawiana po polsku dla pielgrzymów przybyłych z Antwerpii i Brukseli. Ksiądz został o to poproszony, ponieważ na początku roku właśnie w Belgii będzie prowadził serię rekolekcji dla Polonii, której przedstawiciele chcą tam założyć Domy Modlitwy św. Charbela.

Leave a reply

Your email address will not be published.